PTT Şubelerinden Elektrik Faturası Desteği Bugün Başlıyor

Vatandaşların faturalarını ödeme konusunda rahatlayabilmeleri için destek ödemelerinin verileceği son dakika olarak duyuruldu.

Ekonomi 24.10.2021 - 11:17 24.10.2021 - 11:17 Vural Pars

Vatandaşlara yönelik 2021 yılında da ara vermeden gelmeye devam eden destek ödemeleri yine ihtiyaç sahiplerini bir çok açıdan sevindirdi. Vatandaşların faturalarını ödeme konusunda rahatlayabilmeleri için destek ödemelerinin verileceği son dakika olarak duyuruldu.

İhtiyaç sahiplerini fatura ödemeleri noktasında rahatlatmak amacıyla verilecek olan fatura destek ödemeleri 2021 yılında verilmeye devam etmektedir. Sunulan bu fırsattan faydalanmak isteyen kişiler için belirli şartlar bulunmaktadır. Öncelikli şart olarak ihtiyaç sahibi olunması yani faturasını ödemede zorluk yaşayan kişilerin elektrik faturası ve TC kimlik numara bilgileri ile kendilerine en yakın PTT şubesine başvurmaları gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olunması durumunda yani elektrik faturalarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlar başvuruda bulunduklarında kendilerine evlerinde beraber yaşadıkları kişi sayısıyla orantılı olarak ödeme planı oluşturulmaktadır.

Fatura destek ödeme imkanından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin SYD vakıflarıyla 3294 sayılı sosyal yardımlaşma ve dayanışma için teşvik kanunu ve 2022 sayılı 65 yaşını doldurmuş ihtiyacı olan, kimsesi olmayan ülkemiz vatandaşlarına aylık bağlanmasıyla ilgili destekler verilmeye devam etmektedir.

Fatura Destek Ödemeleri Fırsatı

Ülkemizde mevcut hükümet tarafından çeşitli destek ödemeleri gelmeye devam etmektedir. Destek ödemeleri birçok vatandaşın maddi anlamda büyük bir rahatlık elde etmelerine imkan sağlamaktadır. Vatandaşlara yönelik sunulan ve duyurulan bu destek ödemeleri kampanyaları birçok alanda verilmektedir. Bu kapsamda;

  • Düzenli olan merkezi yardımlar ve aylıklar (Eşleri vefat etmiş kadınlara yönelik düzenlenen düzenli nakit yardımı (EVEK))
  • Muhtaç Asker Aileleri İçin Düzenli Nakit Ödeme Yardımı (MAAY)
  • Öksüz, Yetim ve Asker Çocukları İçin Ödeme Yardım (ÖYAÇ)
  • Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardım (ŞESY)
  • Çoklu Doğum Yardımı
  • Kronik Hastalık Yardımı
  • Engelli Aylığı, Yaşlılar için Aylık ve Engelli Yakını için Aylık kategorilerinde olmak üzere destek ödemeleri yapılmaktadır.

İhtiyaç sahiplerine sunulan elektrik fatura destek ödemeleri evlerinde yaşayan kişi sayıları baz alınarak verilmektedir. Bu kapsamda eğer evde:

ptt-subelerinden-elektrik-faturasi-destegi-bugun-basliyor1

1 ile 2 kişi yaşıyorsa 75 kwh

3 kişi yaşıyorsa 100 kwh

4 kişi yaşıyorsa 125 kwh

5 ve üzeri sayıda kişi yaşıyorsa 150 kwh olarak destek ödemesi her ay düzenli bir şekilde verilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@