PTT sürpriz yaptı! İhtiyaç sahiplerine koşulsuz, şartsız 750 TL verilecek, şubeden kimlik kartıyla alınıyor

PTT az önce duyuru paylaştı! İhtiyaç sahiplerine koşulsuz, şartsız 750 TL verilecek, şubeden kimlik kartıyla alınıyor. Maddi zorluk çeken vatandaşlar için güzel haber yine PTT'den geldi.

Ekonomi 08.08.2021 - 09:11 08.08.2021 - 09:11 Volkan Arık

PTT az önce son dakika duyurusu paylaştı! İhtiyaç sahiplerine koşulsuz, şartsız 750 TL verilecek, kimlik kartıyla gidebilirsiniz. Tüm dünyada etkili olmaya devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de birçok vatandaş ekonomik anlamda zor günler geçiriyor. Vatandaşlar bu süreçte devlet tarafından sağlanan destek ödemelerini kaçırmadan faydalanmak istiyor. PTT son günlerde yaptığı destek ödemelerine bir yenisini daha ekledi. PTT tarafından Az önce paylaşılan son dakika duyurusuna göre Sadece kimlik kartı ile giden ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere koşulsuz şartsız 750 TL ödeme yapılacak.

PTT'nin maddi destek ödemeleri Temmuz ayının sonunda da devam ediyor. Vatandaşlar ay sonunda yapılacak olan maddi destek ödemelerini yakından takip ediyor. PTT tarafından Biraz önce yapılan bir son dakika duyurusu ile birlikte ay sonunda koşulsuz şartsız 750 TL ödeme yapılacağı açıklandı. Sadece kimlik kartı ile PTT gişelerine giderek yapılacak olan bu ödemelerden faydalanmak mümkün. Ancak vatandaşların öncelikle bulundukları bölgede yer alan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına başvurmaları burada başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Başvuru formu ile birlikte PTT ye giderek hemen 750 TL nakit ödeme almak mümkün.

ptt-az-once-duyuru-paylasti-ihtiyac-sahiplerine-kosulsuz-sartsiz-750-tl-verilecek-subeden-kim

PTT NAKİT ÖDEMELERE DEVAM EDİYOR

Ülkemizde Neredeyse 2 yıla yakın süredir devam eden koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde PTT tarafından birçok vatandaşa maddi destek ödemesi sağlandığı. Bu ödemeler ilk etapta başvuru usulü ile yapılsa da artık dar gelirli olan vatandaşlar tespit edilerek ödemeler doğrudan hesaplarına gönderiliyor. Ancak banka hesabı vermemiş olan vatandaşlar PTT gişelerine giderek pandemi destek ödemelerini tahsil edebiliyor. Koronavirüsün ekonomik etkilerini en aza indirmek amacıyla başlatılan Bu kampanyada PTT aktif rol oynadı. Özellikle maddi gücü yerinde olmayan ve şubelere gidemeyecek durumda olan vatandaşların ödemeleri evleri ne kadar görevliler tarafından götürülerek teslim edildi.

ptt-az-once-duyuru-paylasti-ihtiyac-sahiplerine-kosulsuz-sartsiz-750-tl-verilecek-subeden-kim-2

PTT'DEN DESTEK ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

PTT destek ödemelerinden faydalanabilmek için öncelikle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Bu formu doldurduktan sonra Bulunduğunuz ilde yer alan sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına formu teslim edebilirsiniz. Bilgilerini sisteme kayıt edildikten sonra size bir bilgilendirme mesajı geliyor. Ardından da doğrudan PTT şubelerine giderek gişelerden nakdi destek ödemelerini çekebilirsiniz. Koronavirüs salgını başladığı günden bu yana birçok vatandaşın yardım aldığı PTT tarafından verilen başka destek ödemeleri de bulunuyor.

ptt-az-once-duyuru-paylasti-ihtiyac-sahiplerine-kosulsuz-sartsiz-750-tl-verilecek-subeden-kim-4

YAŞLILIK AYLIĞI VE EVDE BAKIM MAAŞI ÖDEMELERİ PTT ARACILIĞI İLE YAPILIYOR

Devlet tarafından vatandaşlara sağlanan yaşlılık aylığı, evde bakım maaşı, engelli maaşı gibi ödemelerde yine PTT aracılığı ile yapılıyor. Ancak bu ödemelerden faydalanan vatandaşlar daha sonrasında kendi tercihlerine göre maaşlarını başka bir bankaya taşıyabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@