PTT Tüm Vatandaşlara 659-827 TL Dağıtıyor! Gerekli Şartları Karşılayan Çalışan ve İşsiz Herkese Verilecek

PTT Tüm Vatandaşlara 659-827 TL Dağıtıyor! Gerekli Şartları Karşılayan Çalışan ve İşsiz Herkese Verilecek, Son dakika duyuruldu. İşte detaylar...

Ekonomi 15.09.2021 - 21:47 15.09.2021 - 21:47 Vural Pars

İhtiyaç sahiplerine verilen yardım maaşları artış gösteriyor. Devletin sunduğu çoğu destek pek çok kişi tarafından bilinmiyor. İşte çalışan, işsiz, yeni doğmuş, yardıma muhtaç kimseler ve yaşlılar bu desteklerden yararlanabiliyor. SGK yoluyla verilen destekleri şartları karşılayan herkes alabiliyor.

Devlet PTT kanalıyla vatandaşlara 659 TL’den başlayan 827 TL’ye kadar çıkan pek çok kredi yardımı yapıyor. İşsizler belirlenen şartları karşıladıkları zaman bu kredilerden yararlanabiliyor. Devlet aynı zamanda pek çok kişiye karşılıksız destek veriyor. Bu destekler çeşitli isimlere sahip. Süt parası, doğum izni maaşı, çeyiz desteği gibi pek çok yardım kampanyası mevcut.

Devletin SGK Kanalıyla Yaptığı Yardım Ödemeleri Nelerdir?

SGK yoluyla devlet pek çok vatandaşa karşılık, geri ödemesiz yardımlar sağlıyor. Yardımlar çeşitli isimler altında yapılıyor. İşte SGK’nın yaptığı yardım ödemeleri:

·         Yol ödemesi

·         Cenaze ödemesi

·         Süt parası ödemesi

·         Çeyiz destek ödemesi

·         Kreş yardımı ödemesi

·         Eğitim yardımı ödemesi

·         Doğum parası ödemesi

·         İş göremez ödemesi

Çeyiz desteği bu yardımlar arasında en fazla verilendir. Çeyiz desteği aynı zamanda evlilik ödeneği olarak da geçer. Yeni evlenecek olup şartları karşılayan binlerce kişiye her ay ödenir. Bu yardımın amacı yeni evlenen kişilerin eşya ve düğün masraflarına katkıda bulunmaktır. Devlet, çeyiz hesabı olan ve ilk defa evlenecek kişileri destekliyor. Çeyiz hesabı üzerinde 3 ila 5 yıl arasında birikim yapan, 27 yaşından küçük ve ilk kez evlenen kişiler çeyiz desteğinden yararlanabiliyor. 5 yıl içerisinde 58.148 TL birikim yapan kişiler evlenecekleri zaman 12.037 TL devlet katkısı alabiliyor.

ptt-tum-vatandaslara-659-827-tl-dagitiyor-gerekli-sartlari-karsilayan-calisan-ve-issiz-herkese-v

Devletin PTT Yoluyla Yaptığı Ödemeler Nelerdir?

Evde bakım maaşı PTT üzerinden ödenen yardımlardan biridir. Bakıma ihtiyacı olan engelli veya yaşlı kişilerin yardımını üstlenen kişilere 1657 TL ödeme yapılıyordu. Ancak yeni dönemde gelen zam ile bu miktar 1798 TL’ye çıktı. Aynı zamanda yüzde 40 ila 69 arasında engeli bulunan kişilerin aldığı engelli maaşı 662 TL, yüzde 70 ve üzeri engeli bulunan kişilerin aldığı yardım 992 TL oldu. Son olarak yeni dönemde 65 yaş ve üzeri kimselerin aldığı yaşlı maaşı 763 TL’den 828 TL’ye çıktı.

Yolluk ödemeleri ve tedavi için seyahat yapmak zorunda sigortalı kimselerin yakınlarının aldıkları maaşlar da PTT kanalıyla yapılmaktadır...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@