PTT son zamanlarda yapmış olduğu kredi kampanyaları ile birlikte vatandaşlara hızlı bir şekilde onay veriyor. PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler PTT ile aktif bank anlaşmalı olan bu kredilere başvuru yaparak Kredi notu düşük olsa bile onay alabiliyor. İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorsunuz PTT ve aktif bank ortaklığı ile verilecek olan yeni nesil Kredi kampanyasına katılabilir isterseniz PTT gişelerinden isterseniz de oturduğunuz yerden mesaj atarak Kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. PTT ve aktif bank ortaklığı üzerinden verilecek olan ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlar belirli şartlar dahilinde hızlı bir şekilde kredi onayı alabilecek onaylanan tutarı hemen hesaplarına atabilecek. 

Kredi ihtiyacı olan vatandaşlar PTT üzerinden başvuru yapmak istiyorsa en yakın PTT şubesine giderek kimlikleri ile birlikte 40.000 TL 36 ay vadeli aktif bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Aktif bank resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler ise ihtiyaç kredisi başvuru formunu hızlı bir şekilde doldurduktan sonra banka üzerinden sonucu alarak en yakın PTT şubesine gidip kredi kullanabilir.

PTT ayrıca cep telefonunuzdan SMS ile kredi başvurusu yapma imkanı tanıyor. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar PTT üzerinden SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsa cep telefonlarının mesaj kısmına girerek grip yazıp boşluk bırakıp kimlik numarasını yazarak 3050 numarasını gönderebilir. 3050 numarasına göndermiş olduğunuz mesaj sonrasında 5 dakika içerisinde aktif bank sizin kimlik numaranız üzerinden sorgulama yapacak ve ne kadar kredi onayı aldığınız hakkında bilgileri mesaj atmış olduğunuz telefona SMS göndererek yapacak. 

emekkli (1)-16

PTT emekli kredisi

PTT üzerinden kredi kullanmak isteyen kişiler ayrıca emekli ise emekli maaşını PTT üzerinden alıyorsa 80 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir. 80 bin TL'ye kadar emekli kredisi kullanmak isteyen kişiler diğer bankadaki olan borçlarını da kapatarak PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir ve 36 ay vadeye kadar emekli kredisi düşük faiz oranları ile kullanabilir. Size en yakın PTT şubesine giderek tüm krediler ile ilgili bilgileri alabilir aktif bank haricinde PTT'nin anlaşmış olduğu diğer bankalar üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.