PTT yeni başlatmış olduğu kredi kampanyası ile 18 yaşından büyüklere 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verecek

PTT yeni başlatmış olduğu kredi kampanyası ile 18 yaşından büyüklere 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebileceğini duyurdu. Son dakika kampanya başladı... İşte detaylar...

Ekonomi 28.09.2021 - 19:14 28.09.2021 - 19:14 Vural Pars

PTT yeni başlatmış olduğu kredi kampanyası ile 18 yaşından büyüklere 40.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebileceğini duyurdu. Bu işlem için daha önce kredi başvurusunda bulunmuş fakat kredi notunun düşük olması nedeniyle kredi alamayanlar da başvurabilecek. 40.000 TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler başvuru işlemleri aktif bank üzerinden gerçekleştirecek.

Yapılan başvurular aktif bank tarafından değerlendirilecek olup, kredi kullanımı PTT şubelerinden, ev ya da iş yerlerinden de gerçekleştirilebilecek. PTT tarafından uygulanan kredi kampanyasını diğer kredi kampanyalarından ayıran özellik kredi notu düşük olanlara da onay verilmesi ile ilgilidir.

Sizde daha önce ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunup kredi notu nedeniyle kredi alamadıysanız, PTT’nin yapmış olduğu kredi kampanyasına başvuruda bulunarak hızlı bir şekilde kredi kullanabilirseniz.

Kredi Tutarı SMS İle Öğrenilebilecek

PTT 40.000 TL kredi kampanyası ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler, ne kadar kredi çekebileceklerini hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan oturdukları yerden öğrenebilecek. Kredi yazıp boşluk bırakıldıktan sonra T.C kimlik numarası yazılarak 3050 kısa mesaj hattına mesaj gönderildiği takdirde çekilebilecek kredi tutarı 5 dakikada öğrenilebilecek.

SMS ile sorgulama yapıldıktan sonra kredi sonucunun gelmesinin ardından başvuru sahipleri genel müdürlüğü tarafından aranarak bilgilendirilecek. 40.000 TL kredinin tamamının çıkması durumunda ise yine bilgilendirme genel müdürlük tarafından gerçekleştirilecek.

PTT 40.000 TL kredi başvurusu için isteyenler PTT şubeden de başvuru işlemi gerçekleştirebilecek. Bunun için en yakın PTT şubesine gidilerek kredi kampanyasından faydalanılmak istenildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

PTT kredi başvurusu yapmanız halinden çekebileceğiniz kredi tutarı söylenerek onaylanan krediyi kullanmaya başlayabileceksiniz. PTT yaptığı kredi kampanyasında emekli vatandaşları da düşünerek onlara da kredi kullanma hakkını tanımaktadır. Emekli maaşını PTT şubelerinden alan vatandaşlar 40.000 TL krediye ek olarak toplamda 80.000 TL ye kadar kredi kullanabilecek.

1049275

Emekli olup da emekli maaşını farklı bir bankadan alıp da kredi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin emekli maaşlarını PTT şubelerine taşıması gerekecek. Çekilebilecek kredi tutarı hakkında bilgi almak isteyen emekliler en yakın PTT şubelerine giderek kampanya hakkında daha detaylı bilgi alabilirler.

Acil krediye ihtiyacı olanlar hemen onaylanan kredi ile PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıkları takdirde kredi imkanından kolayca faydalanabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@