Emeklilere yapılan promosyon ödemeleri için süre uzatılmıştı. PTT, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank promosyonda füze etkisi yarattı.

Emekliye ilaç etkisi yaptı. PTT, Ziraat Bankası,  Vakıfbank, Halkbank promosyonda bombayı patlattı! Fakat bu sürenin de yavaş yavaş sonuna gelindi. Uzatma süresi verilmesinin ardından sosyal medyada kamu bankalarının da promosyon yarışına dahil olacağına dair haberler gelmeye başlamıştı. Görünen o ki bu haber asılsız çıktı. Kamu bankaları halen emeklilere oldukça düşük promosyon ödemeleri yapıyorlar. Özel bankaların promosyon yarışı ise son sürat devam ediyor.

SSK Bağkur ve Memur Emeklilerinin Tümüne 50000 TL Ödeme Müjdesi Verildi SSK Bağkur ve Memur Emeklilerinin Tümüne 50000 TL Ödeme Müjdesi Verildi

Şu an ödemeler 10.000 TL’nin üzerine çıkmış durumda. Bunun yanında bankalar yüksek promosyon ödemelerinin yanında emeklilere birçok farklı imkânda sunuyorlar. Verilen imkanlar oldukça cazip olduğundan kamu bankaları müşteri kaybetmeye devam ediyor. Bu bankalar yaptıkları açıklamalarda müşterilerine yeni müjdeler vermeye başladılar. Bu müjdeler ile birlikte kamu bankaları çok daha fazla müşteri kazanacağa benziyor.

Kamu Bankaların Verdiği Promosyonlar 

Güncel promosyon ödemelerin baktığımızda kamu bankalarının halen ödemelerini 750 TL civarında tuttuğu görülüyor. PTT 1500 TL civarında aylık alan kimselere 500 TL, 2500 TL üzeri maaş alanlara ise 750 TL ödeme yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası ise 1500 TL civarında aylık alanlara 500 TL 2500 TL üzeri aylık alanlara ise 750 TL civarında ödeme yapıyor. Vakıfbank’ta aynı şekilde 1500 TL aylığı olan kimselere 500 TL verirken 1500 TL ile 2500 TL arasında maaş alanlara 625 TL promosyon veriyor. Halkbank’ta benzer şekilde ödemeler yapmaya devam ediyor. Bu ödemeler emekliler için çok büyük fırsat olarak görülüyor.

Promosyonlar Gittikçe Yükseliyor

Emeklilere yapılan ödemelere baktığımızda kamu bankalarının oldukça geride kaldığı görülüyor. Verdiği düşük rakamların yanında özel bankaların dijital çözümlerle emeklilere çok daha pratik yöntemler sunması da bu konuda büyük bir etken olarak görülebilir.

Özel bankalarda yapılan ödemelere baktığımızda emeklilerin kendi dostlarını getirmesi, otomatik ödemelerini taşıması gibi birçok imkân sayesinde ödemelerini 10.000 TL’nin üzerine çıkardığı görülüyor. Kamu bankalarının bu hamlelere karşı tepkisiz kalması ise büyük bir merak konusu oldu. Kimi kullanıcılar son anda hamle yapacaklarını savunurken kimileri de kamu bankalarının müşteri kaygısı duymadıklarını bu nedenle fiyat artırmadıklarını belirtiyor. 

ilan365.net özel haber