PTT, Ziraat ve Denizbank Emeklilere 100.000 TL Kredi Vereceğini Duyurdu! Başvurular Yarın Başlıyor

Milyonlarca emekli vatandaşımız salgın döneminde zor anlar yaşadı. Ekonomik anlamda sıkıntı çeken emekli vatandaşlarımız bankalara yöneldiler.

Ekonomi 25.06.2021 - 22:56 25.06.2021 - 22:56 Berkay Keskin

Fakat birçok banka emeklilere yaşları yüzünden ya yüksek faizli krediler ya da düşük limitler sunuyor. 3 banka ise bu durumu değiştirdi. Başvuruların başladığı Ziraat, PTT ve Denizbank emeklilerimize düşük faizli 100 bin Türk lirasına kadar kredi finansmanı vereceğini açıkladı. Emekli vatandaşlarımıza özel sunulan faizlerle, emekliler ihtiyaçlarını girebilecekler. Ayrıntılar haberimizde.

PTT EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KOŞULLARI AÇIKLANDI

Acil nakit finansmanına ihtiyaç duyan emekli vatandaşlarımız için kredi veren kurumlardan biri de PTT!
PTT açıkladığı yeni koşuluyla emekli vatandaşlarımıza şartsız koşulsuz kredi veriyor. Üstelik teminat ya da kefil de talep etmiyor. Emeklilerimiz PTT aracılığıyla 80 bin Türk lirasına kadar kredi alabiliyor. Ödemelerini ise istedikleri PTT şubesinden yapabilirler. Başvurular da yine PTT şubelerinden yapılmakta. Vatandaşlarımız il ya da ilçelerindeki kendilerine en yakın PTT merkezine giderek kredilerini hemen alabilirler. Aylık eşit taksitlerle de geri ödeme imkanına sahipler. 

DENİZBANK’TAN EMEKLİLERE ÖZEL KEFİLSİZ İHTİYAÇ KREDİSİ 

Denizbank emeklilere özel kredisini yakın zaman önce duyurdu. İster ihtiyaçlarınız için isterseniz borçlarını kapatmak için Deniz Bank’tan kredi alabileceksiniz. Banka emekli vatandaşlarımıza nakit olarak finansman desteği sunuyor. Aynı krediden emekli vatandaşlarımız tüm banka borçlarını kapatmak için de yararlanabilirler. Bankanın aradığı tek koşul vatandaşlarımızın emekli maaşlarını bankaya taşımaları. Denizbank’tan maaşını alan ya da maaşını taşıyan tüm emeklilerimiz bu fırsattan yararlanabilecekler. Başvuru içinde vatandaşların en yakın Denizbank şubesine gitmeleri yeterli.
Kredide emeklilerimizin gelirlerine ve kredi notlarına bakılarak özel faiz oranı sunuyor. 36 aya varan vadelerin yanı sıra banka ek teminat ya da kefil de talep etmiyor. Başvuru içinse banka bireysel kredi başvuru formu talep ediyor. Bunun yanında emekliye ait nüfus cüzdanı, gelir belgesi (bankadan emekliliğini alan vatandaşların getirmesine gerek yok), son üç aya ait güncel fatura ya da ikametgâh belgesi isteniyor.

KAMU BANKASINDAN ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası maaşını bankadan alan emeklilere özel birbirinden cazip kredi imkanları sunuyor. Emeklinin artısı paketleriyle emekliler sadece ihtiyaç kredisinden değil aynı zamanda birçok diğer üründen de yararlanabiliyor. Ziraat Bankası emekli vatandaşlarımıza dijital kredi ürünü dışında konut ve ihtiyaç kredilerinde özel faiz oranları sunuyor.

Kredi başvuru için emekli vatandaşlarımızın bizzat şubelere gitmesi gerekiyor. Banka vatandaşlardan güncel fatura (son üç aya ait), gelir belgesi, ikametgâh ve kimlik belgesi talep ediyor. Banka müşterisi olan emekliler ihtiyaç kredilerini mobil bankacılık ya da Ziraat internet şubesi üzerinden de yapma imkanına sahipler. 

Banka emekli vatandaşlarımıza ihtiyaç kredisi için 36 ay vade oranı, esnek ödeme imkanları ve aylık yüzde 1,51 faiz oranı sunuyor. 100 bin Türk lirası ihtiyaç kredisinde 36 aylık vade için emekliler aylık 3 bin 805 lira taksit ödüyor. 

Konut kredisinde ise banka 120 ay vade oranı, esnek ödeme imkânları ve aylık yüzde 1,37 faiz oranı sunuyor. 100 bin liralık konut kredisi ve 60 ay vade seçeneğinde vatandaşların aylık ödemesi de 2 bin 455 Türk lirası oluyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@