PTT’de paranız hemen hazır! 662-827-992 TL geri ödemesiz para yatıyor sadece başvuru yetiyor

PTT’de paranız hemen hazır! 662-827-992 TL geri ödemesiz para yatıyor sadece başvuru yetiyor. İşte başvuru şartları…

Ekonomi 14.09.2021 - 18:00 14.09.2021 - 18:00 Volkan Arık

Yardıma muhtaç olan binlerce vatandaş için PTT üzerinden yapılan ödemeler hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara her ay devlet tarafından binlerce lira ödeme yatırılıyor. Birçok kişi bu ödemeleri bilmediği için maalesef ki bu hakkından faydalanamıyor. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz PTT yardım ödemeleri için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapan vatandaşlara yapılan incelemeler sonucunda hemen onay veriliyor ve takip eden ilk ayda sosyal yardım ödemeleri hesaplarına geçiyor. Yolluk ödemesi, evde bakım aylığı, iş görememezlik ödemesi, cenaze yardımı parası, süt parası ve doğum izni gibi birçok farklı kalemde verilen ödemeler binlerce lirayı buluyor. Acil nakit paraya ihtiyacı olan ve dar gelirli olan binlerce vatandaş bu imkandan başvuru yapması halinde anında faydalanabiliyor. Özellikle koronavirüs salgını döneminde devlet her vatandaşın ihtiyacına yetişmek için ekstra destek kalemleri de açıyor. Eylül ayı devlet destekleri ve PTT yardım ödemeleri ile ilgili merak edilenler haberimizde…

PTT’de paranız hemen hazır! 662-827-992 TL Geri ödemesiz para yatıyor sadece başvuru yetiyor. Hayatını devam ettirmekte zorlanan maddi sıkıntı yaşayan ve özellikle pandemi döneminde sıkıntıları daha da artan vatandaşlar için devlet desteği ödemeleri sürüyor. Başvuru yapan vatandaşların hak kazanmaları durumunda ödemeleri PTT üzerinden yatırılıyor. Devlet her yıl dar gelirli vatandaşlara binlerce lira destek sağlarken çok sayıda vatandaş bu ödemelerden faydalanıyor. Ancak bu tür ödemelerden haberdar olmayan yine binlerce vatandaş da devlet desteğini kaçırıyor. Şu anda sosyal yardım kalemleri altında yapılan ödemeler aylık olarak ihtiyaçlarımıza göre farklılık gösteriyor. Hemen başvuru işlemlerini tamamlayarak bu ay PTT aracılığı ile ödeme alabilirsiniz. PTT sosyal yardım ödemeleri ve merak edilen detaylar haberimizde…

E-DEVLET’TEN SORGULAMA YAPABİLİRSİNİZ

Çalışan çalışmayan bir çok kişiyi sosyal haklarını tam olarak bilmediği için devlette binlerce lirasını unutuyor. Eğer devlette unuttuğunuz ödemeleriniz olduğunu düşünüyorsanız e-Devlet SGK sorgulama sistemi üzerinden sosyal haklarınızı sorgulayabilirsiniz. Adınıza devlet tarafından yatırılan bir ödeme olması halinde buradan yapacağını sorgulama sonucunda parayı çekmek mümkün olacak.

pttde-paraniz-hemen-hazir-662-827-992-tl-geri-odemesiz-para-yatiyor-sadece-basvuru-yetiyor-3

SOSYAL YARDIM ÖDEME KALEMLERİ

Eylül ayı içinde de devlet tarafından sağlanan bir çok sosyal yardım ödemesi bulunuyor. Çalışan çalışmayan bütün kadınlar devletten çocuk yardımı alabiliyor. Bunun yanında SGK kayıtlı olarak çalışan kadınlar doğum yapmaları halinde annelik izni ve emzirme parası olarak bilinen sosyal destek ödemelerinden yararlanabiliyor. Bu ödemeler aylık binlerce lirayı buluyor ve çalışan kadınlar bütün haklarını kullanmaları halinde toplamda 10.000 TL’nin üzerinde ödeme alabiliyor.

Devletin yardıma muhtaç vatandaşlara ödediği diğer yardım kalemleri arasında ise evde bakım aylığı, 65 yaş aylığı ve engelli maaşı bulunuyor. Aileme Sosyal hizmetler bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden bu maaşların başvuru şartlarını inceledikten sonra il Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Elbette devletin verdiği destek ödemeleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Öğrenci yardımı parası, kira yardımı desteği, cenaze yardımı, temel ihtiyaçların karşılanması için gıda yardımı gibi bir çok farklı kalemde devlet destekleri devam ediyor. Özellikle Pandemi sürecinde devletin verdiği 1100 TL’lik desteklerin vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması açısından son derece önemliydi. Bu desteklerin Eylül ayında da devam ettiğini söyleyebiliriz. E-Devlet girişi yaparak kendi kimlik bilgilerinize göre yardım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

pttde-paraniz-hemen-hazir-662-827-992-tl-geri-odemesiz-para-yatiyor-sadece-basvuru-yetiyor-2

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Devlet yardımı ödemeleri için başvuru yapmak isteyen vatandaşların öncelikle dar gelirli ve yardıma muhtaç olduklarını belgelemeleri gerekiyor. Özellikle kişi hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması aranan şartlar arasında yer alıyor. Bu şartları taşıyan vatandaşlar başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor. SGK tarafından verilen doğum yardımı ve emzirme parası için ise bu şartlar aranmıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@