Hemen Kimlik İle Başvuruya Koşun… PTT'den müthiş bir ödeme kampanyası daha duyuruldu. 15, 16, 17 Ağustos tarihlerinde kimlikle PTT şubelerine gidenlere 6.035 TL sosyal yardım ödemesi yatacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımla ilgili detayları açıkladı.

Başvuru işlemleri PTT'den vatandaşlara yeni bir destek kampanyası daha açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı mali yardımları sürdürüyor. PTT kanalıyla alıcılarına ulaşan yardımlar 15-16-17 Ağustos tarihlerinde hak sahiplerine ulaştırılıyor. Vatandaşlar güncel olan kimlik bilgileri veya kimlik belgeleri ile PTT şubelerine başvuru yaptıklarında yardım ödemesini anında alabiliyorlar.

Evde Bakım Desteği Miktarında Artış

Evde bakım desteği miktarda artan 4.336 TL'den 6.035 TL'ye çıktı. Bu ödeme ağustos ayı ile birlikte bankadan veya PTT şubelerinden yapılacak ödemeden yararlanacak olan hak sahipleri bu desteği almak için hazırlıklarını şimdiden yapabilirler. Ayrıca bakanlığın sayfası üzerinden tekrar başvuru yapacakların başvuruları değerlendirilecek. Temmuz ayı maaşlarında yapılan artışla birlikte bu ödeme miktarına da artış sağlandı. 4.336 TL olan yardım ödemesi 6.035 TL'ye kadar çıktı.

15, 16, 17 Ağustos Tarihinde Artışlı Ödemeler Sahiplerine Ulaştırılıyor

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Evde bakım maaşı için ödeme tarihleri açıklandı. 15, 16, 17 Ağustos tarihlerinde bu ödemeler hak sahiplerine ulaştırılıyor. Ağustos'ta artırılmış maaşlar PTT şubelerinden verilecek. Kimlik belgesi ile başvuru yapanlar PTT şubelerinden anında ödeme alacaklar. IBAN numarası vere hak sahiplerinin ödemesi ise hesaplarına yatırılacak.