PTT’den başvuran herkese 1.000-1.800 TL ödeme yapılıyor! Bu şartlara uyanlar başvuru yapabilir, hemen ödeme alabilir. Başvuru yapan herkese devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Başvuru şartlarını taşıyan herkes ödeme alabiliyor. Destek ödemeleri kapsamında 1.000-1.800 TL ödeme almak mümkün… Maddi ihtiyacı olan vatandaşlar düzenli olarak ya da tek sefere mahsus olarak destekleri alabilir. Çalışan, çalışmayan, öğrenci, yaşlı, engelli, herkes için devlet desteği var. Devlet, verdiği bu ödemelerle vatandaşların mağdur olmasının önüne geçmek istiyor.  Peki kimler devlet yardımı alabilir? Devlet yardımı için başvuru nasıl yapılır?

Devlet tarafından yardıma muhtaç olan vatandaşlara ödeme yapılmaya devam ediyor. Maddi ihtiyacı olan, dar gelirli olan milyonlarca kişi devletin verdiği bu ödemelerden yararlanmaya devam ediyor. Bazı destek ödemeleri tek sefere mahsus olarak yapılıyor bazı ödemeler ise düzenli olarak veriliyor. Yaşlı, engelli, bakıma muhtaç olan vatandaşlar her ay düzenli devlet yardımı alabilir. Başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılırken ödemeler ise ya banka hesabına yatıyor ya da PTT aracılığıyla veriliyor.  Peki kimler devlet desteği alabilir? Devlet desteği başvuru şartları neler? İşte devlet desteği ödemeleri ve detaylar…

pttden-basvuran-herkese-1000-1800-tl-odeme-yapiliyor-bu-sartlara-uyanlar-basvuru-yapabilir-hemen-1

YAŞLI, ENGELLİ VE BAKIMA MUHTAÇ OLANLARA ÖDEME

Devlet, her ay düzenli olarak yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara ödeme veriyor. Başvuru yapan ve incelemeleri olumlu sonuçlanan vatandaşların durumuna göre maaş bağlanıyor.  Örneğin yaşlı vatandaşlar 900 TL düzenli aylık maaş alırken, evde bakıma muhtaç olanların ailelerine 1.800 TL maaş ödemesi yapılıyor. Ödemeler aylık olarak veriliyor.

pttden-basvuran-herkese-1000-1800-tl-odeme-yapiliyor-bu-sartlara-uyanlar-basvuru-yapabilir-hemen-2

ELEKTRİK FATURASI YARDIM

Devlet, elektrik faturası desteği ile de vatandaşların yanında oluyor. Faturasını ödemekte zorlanan vatandaşların elektrik faturalarının bir bölümü devlet tarafından karşılanıyor. Hanede yaşayan kişi sayısına göre devletten 69 ila 137 TL arasında destek ödemesi almak mümkün. Kimlik belgesi ve fatura ile PTT’ye başvuru yapmak destekten yararlanmak için yetiyor.

OKUL YARDIMI VERİLİYOR

Öğrenci yardımı ve okul yardımı gibi farklı ödeme kalemlerinde devlet vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Maddi imkansızlık yüzünden çocuklarını okula göndermekte zorlanan dar gelirli ailelere her ay düzenli ödeme yapılırken aynı zamanda sosyal ve ekonomik destek kalemi ile çocuk başına yüksek miktarlarda ödeme veriliyor. Bu ödemelerin yanı sıra başvuru yapılması durumunda giyecek ve yiyecek yardımı ile yakacak yardımı ödemeleri de veriliyor.

pttden-basvuran-herkese-1000-1800-tl-odeme-yapiliyor-bu-sartlara-uyanlar-basvuru-yapabilir-hemen-3

BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Devlet yardımı için başvuru işlemleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılıyor. Başvuruyu tamamlamak için vakıflara gitmek bireysel olarak işlemleri tamamlamak gerekiyor. Yapılan incelemeler sonucunda ödeme almaya uygun bulunanlara düzenli olarak ödemeler veriliyor. Devlet yardımı için başvurularda en önemli Kriter ise gelir kriteri oluyor. Yani aile içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması durumunda devlet yardımı hemen bağlanıyor.