PTT'den her ay düzenli 763 TL ödeme! Devlet karşılıksız ödüyor, şart yok, başvuru yapmak yetiyor!

PTT'den her ay düzenli 763 TL çekebilirsiniz! Devlet ödüyor, şart yok, başvuru yapmak yetiyor! Başvurularınız için geç kalmayın, büyük fırsatı kaçırmayın.

Ekonomi 13.08.2021 - 23:53 13.08.2021 - 23:53 Volkan Arık

PTT'den her ay düzenli 763 TL çekebilirsiniz! Devlet ödüyor, şart yok, başvuru yapmak yetiyor! Devlet tarafından her ay vatandaşlara birtakım destek ödemeleri yapılıyor. Özellikle koronavirüs salgını sonrasında yapılan destek ödemelerinden sayısı artırılırken 65 yaş aylığı alan vatandaşların sayısı da giderek artıyor. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı olarak çalışmayan, emekliliği olmayan ya da yalnız olan 65 yaş üstü vatandaşlar yaşlılık aylığı olarak da bilinen 65 yaş aylığı için başvuru yapabiliyor. Peki kimler 65 yaş aylığı alabilir? 2021 65 yaş aylığı kaç TL? 65 yaş aylığı başvuruları nereye yapılır?

Koronavirüsle mücadele sürecinde devlet vatandaşları birtakım destekler sağlamaya başladı. Bunun yanında uzun zamandan beri devam eden destek ödemeleri ne de Temmuz ayında enflasyon rakamları doğrultusunda zam geldi. Özellikle yalnız olan ve sosyal güvencesi olmayan yaşlı vatandaşların aldığı yaşlılık aylığı Temmuz ayında gelen zamla birlikte bir hayli yükseldi. Geçtiğimiz dönemlerde üç ayda bir olarak verilen Ancak şimdi ayda bir olarak ödenen 65 yaş maaşı birçok vatandaşı rahatlatıyor. Peki 65 yaş aylığı nasıl alınır? 65 yaş aylığı başvurusu nereye yapılır?

pttden-her-ay-duzenli-763-tl-cekebilirsiniz-devlet-karsiliksiz-oduyor-sart-yok-basvuru-yapma

65 YAŞ AYLIĞI KİMLERE VERİLİR?

Devlet tarafından her ay ödenen 65 yaş aylığı maaşından faydalanabilmek için birtakım Şartları yerine getirmek gerekiyor. 65 yaşından büyük olmak, kişinin gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması, herhangi bir sosyal güvencesi ya da maaşı olmaması. Bu şartları taşıyan vatandaşlar 65 yaş aylığı için başvuru işlemlerini yapabilirler.

pttden-her-ay-duzenli-763-tl-cekebilirsiniz-devlet-karsiliksiz-oduyor-sart-yok-basvuru-yapma-2

2021 65 YAŞ AYLIĞI KAÇ TL?

65 yaş aylığı Temmuz ayında memur maaş katsayısı oranında yapılan zamla birlikte yılın ikinci yarısı için zamlandı. Temmuz ayında enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte ilk 6 aylık enflasyon oranı ortaya çıkarken 65 yaş aylığı daha 763.67 TL olarak belirlendi. Yaşlılık maaşı alan vatandaşlar Temmuz ayı itibariyle zamlı maaşlarını almaya başladı. 65 aylığına Aralık ayında açıklanacak olan enflasyon rakamları sonrasında yeniden Ocak ayında zam yapılacak.

pttden-her-ay-duzenli-763-tl-cekebilirsiniz-devlet-karsiliksiz-oduyor-sart-yok-basvuru-yapma-3

65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen destek ödemelerinden biri olan 65 yaş aylığı vatandaşlara her ay ödeniyor. Geçmiş yıllarda üç ayda bir ödenen bu aylık geçtiğimiz dönemde çıkan bir yasa ile birlikte aylık olarak verilmeye başlandı. 65 yaş aylığı almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini kaymakamlıklar ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile yapabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından da 65 yaş aylığı başvuruları kabul ediliyor. Başvuru işlemlerini takip eden bir ay içerisinde 65 yaş aylığına hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebiliyorsunuz. Vakıflar tarafından bir ay içerisinde size geri dönüş yapıldıktan sonra eğer maaşınız onaylanmış ise takip eden ilk ayda ödeme yapılıyor. 65 yaş aylığı düzenli olarak hesaba yatırılıyor ve her altı ayda bir zamlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@