PTT’den ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık nakit destek verileceğinin sözü geldi. PTT’nin verdiği nakdi destek süresi içinde başvuru yapan vatandaşlar 1563 TL yardım parası alacak.

Nakit paraya ihtiyacı olan ve dar gelirli olan herkese bu ekonomik olarak zor geçen günlerde devlet desteği ödemeleri devam ediyor. Her ay düzenli olarak milyonlarca vatandaşa sağlanan birçok yardımın ödeme kanalı ise PTT oluyor. PTT’den milyonlarca ihtiyaç sahibi vatandaşa yeni müjde geldi. Başvuruda bulunan ve onay alan vatandaşlara 1563 TL aylık maddi yardım ödemesi yapılacak. Peki, milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu nakdi destekten nasıl faydalanabilirsiniz? Desteğin şartları neler? Nakdi desteğin süresi ne kadar? Tüm detaylar haberimizin devamında…

PTT’den Nakdi Destek

PTT’den ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlara nakdi devlet desteği sağlanacağının müjdesi geldi. Belirli şartları taşıyan tüm vatandaşlara devletten sosyal yardım ödemeleri sürüyor. Özellikle yaşlı olan vatandaşlara oldukça fazla yardımda bulunan devlet, her ay 65 yaş aylığı ödemesi yaparak bu vatandaşların hayatını daha kolay sürdürebilmesini ve devam ettirebilmesine destek oluyor. Yaşlılık aylığı olarak da bilinen bu ödemeleri almak isteyen vatandaşların bazı şartları taşımak gerekiyor. Peki, yaşlılık aylığı almak için şartlar nedir? Detaylar haberimizin devamında…

Yaşlılık Aylığı Almanın Şartları

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

65 yaşından büyük olan tüm vatandaşlar şartları sağlamaları halinde her ay düzenli olarak yaşlılık aylığından maaşlarında yararlanabilir. Yaşlılık aylığının şartları ise Aile Bakanlığı tarafından ilan edildi. İşte yaşlılık aylığı almak için bu şartları yerine getirmeniz gerekiyor:

·       65 yaşından büyük olmak

·       Herhangi bir şekilde sosyal güvenceniz bulunmaması durumunda

·       Herhangi bir yerden bir şekilde resmi geliri bulunmaması durumunda

·       Hane içinde yaşayan kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3’te birinden az olması durumunda.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar yaşlılık aylığından faydalanabilirler. Yukarıdaki şartları sağlıyor iseniz ve yaşlılık aylığına başvurmak istiyorsanız nasıl başvuruda bulunabileceğiniz haberimizin devamında…

E-Devlet ve SYDV Üzerinden Başvuruda Bulunabilirsiniz

Yaşlılık aylığından faydalanmak isteyen vatandaşlar yukarıdaki şartları taşımaları durumunda başvuruda bulunabilirler. Yaşlılık aylığından faydalanmak isteyen vatandaşlar için başvuru adresleri de açıklandı. Yaşlılık aylığının başvuruları TC kimlik numarası ile kabul ediliyor. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar E-Devlet sitesini kullanabilecekleri gibi aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla da başvurularını gerçekleştirebilirler.

PTT üzerinden Kimlik İle Ödeme Alınabilir

Yaşlılık aylığından faydalanmak isteyen vatandaşlar gerekli şartları taşıyarak başvuru yapması durumunda ve ödemesi onaylanması durumunda ödemelerini PTT üzerinden alabiliyorlar. Yaşlılık aylığına başvuruda bulunan ve onaylanan vatandaşlar T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine giderek her ay düzenli bir şekilde olarak yaşlılık aylığı ödemelerini alabiliyor. Ödemeler her ay düzenli bir şekilde başvurudan onay alan vatandaşlara yapılıyor. Ayrıca Yaşlılık aylığı almaya hak kazanan vatandaşlar istemesi durumunda banka üzerinden hesabı olması durumunda bankamatik kartı ile PTT ATM'lerinden de ödemelerini almaları mümkün olmaktadır.

Yaşlılık Aylığının Önemi

Ekonomik olarak çok zor günlerden geçtiğimiz bu zor zamanlarda devletten gelen buyardım ile birlikte milyonlarca yardıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşlara olanak sağlanıyor ve hayatlarını devam ettirebilmeleri adına bir nebze de olsa yardım olmuş oluyor. Dar gelirli olan ve hayatını ekonomik olarak devam ettirmeye çalışan yaşlı kişilere oldukça destek olan yaşlılık aylığı maaşları bu yıl da 1563 TL olarak belirlendi. Yaşlılık aylığı almaya hak kazanan herkes her ay 1563 TL tutarındaki yardımdan faydalanabilecek.