PTT'den sürpriz güncelleme! Kimlikle gişelere gidene 1.500 TL yerine 1.750 TL nakit ödeme yapılıyor, son günler

PTT nakdi destek ödemesi güncellendi. PTT şubelerine kimlikle giden vatandaşlara 1500 TL yerine 1.750 TL nakit ödeme yapılacak.

Ekonomi 12.08.2021 - 20:05 12.08.2021 - 20:05 Volkan Arık

Koronavirüs salgını sürecinde birçok vatandaş PTT tarafından sağlanan nakdi destek ödemeleri ile ekonomik anlamda zor durumdan kurtulmuştu. Geçtiğimiz günlerde PTT tarafından yapılan bir açıklamada gişelere kimlikle giden vatandaşlara 1500 TL nakit destek ödemesi yapılacağı ifade edilmişti. Yaşanan son dakika gelişmesi ile birlikte PTT nakli destek ödemesi güncellendi. Sadece kimlik kartı ile PTT gişelerine başvuranlara 1500 TL yerine 1.700 TL nakdi destek ödemesi yapılacak.

PTT nakdi destek ödemesini güncelledi! Kimlikle gişelere gidene 1.750 TL nakit ödeme yapılacak! Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren vatandaşları biraz da olsa rahatlatacak haber PTT'den geldi. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için PTT tarafından nakdi destek ödemesi sağlanacak. Üstelik herhangi bir başvuru yapmak gerekmiyor. Sadece kimlik kartı ile PTT şubelerine giden vatandaşlar anında nakit destek ödemesinden faydalanabilecek. Koronavirüs salgını sürecinde devlet desteği olarak bilinen bu ödemeler ağustos ayının son günlerinde de verilecek.

pttden-surpriz-guncelleme-kimlikle-giselere-gidene-1500-tl-yerine-1750-tl-nakit-odeme-yapiliyor-2

KİMLİKLE PTT GİŞELERİNE BAŞVURMAK YETERLİ

Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde birçok kişi işinden oldu ya da uzaktan çalışma sistemine geçmesi nedeniyle normalden daha düşük maaş almaya başladı. Özellikle bugünlerde ekonomik anlamda sıkıntı çeken vatandaşlara devlet destekleri nefes alma imkanı sağladı. PTT aracılığı ile yapılan nakdi destek ödemelerine bir yenisi daha ekleniyor. Ağustos ayında bu ödemelerden faydalanmak isteyenlerin sadece kimlik kartı ile PTT gişelerine başvuru yapmaları yeterli oluyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile dar gelirli oldukları tespit edilen vatandaşların ise herhangi bir başvuru yapmalarına gerek yok. PTT tarafından doğrudan bu ödemeler vatandaşların IBAN numaralarına yatırılıyor.

pttden-surpriz-guncelleme-kimlikle-giselere-gidene-1500-tl-yerine-1750-tl-nakit-odeme-yapiliyor-3

1.750 TL ÖDEME ANINDA VERİLİYOR

Maddi sıkıntı çeken ve daha engelleme olduğu tespit edilen vatandaşlara PTT gişelerinden 1.750 TL ödeme anında veriliyor. PTT tarafından yapılan açıklamada Daha önce bu ödeme tutarı 1500 TL olarak belirtilmişti. Ancak Ülkemizde yaşanan sel felaketi ve yangın felaketleri sonrasında PTT ödeme tutarın da PTT limitleri güncelledi. Nakit destek almak isteyen vatandaşlar şimdi gişelere başvuru yaparak 1750 TL'ye kadar ödeme alabiliyor. Özellikle okulların açılması öncesinde verilecek olan bu ödemeler ailelerin eğitim masrafları için de büyük önem taşıyor.

pttden-surpriz-guncelleme-kimlikle-giselere-gidene-1500-tl-yerine-1750-tl-nakit-odeme-yapiliyor-4

PTT NAKİT DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başta da belirttiğimiz gibi PTT nakit destek ödemelerinden faydalanmak isteyen dar gelirli vatandaşların herhangi bir başvuru yapmasına gerek yok. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yardıma muhtaç olduğu tespit edilen vatandaşlara nakit destek ödemeleri zaten yapılıyor. Bunun dışında eğitim masrafları ve ihtiyaçlar için acil Nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlar en yakın PTT şubesine giderek TC kimlik kartı ile gişeler üzerinden başvuru işlemlerini yapabilir. Başvurunun onaylanması halinde hemen gişeden parayı tahsil edebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@