Emeklilere devlet bankaları tarafından önemli avantajlar sunuluyor. PTT'nin çeşitli fırsatları da emeklilere yönelik. Özellikle de emeklinin 20 bin TL'yi TC kimliği ile giderek alması da bunun örneklerinden. SSK Bağ-Kur Emekli Sandığı kolaylıkla başvursun.

Emekli 20 bin TL desteğini anında alıyor. PTT'ye ister yüz yüze isterse de SMS üzerinden başvuru yapabilir ve ödemesini de kısa süre içerisinde alabilir. PTT yazıp boşluk bırakıp TC'sini 3050'ye gönderen emekliler için fırsatlar bitmiyor. Son dönemde Türkiye'deki emekliler ekonomik olarak zor günler yaşıyor. Bu zorlukları aşmalarına yardımcı olmak adına bazı kamu bankaları ve PTT, emeklilere özel nakit destek kampanyaları başlattı. Bu kampanya kapsamında, SSK, Bağ-Kur, memur emeklisi ve EYT'li vatandaşlara Ekim ayı sonuna kadar 20.000 TL'ye kadar destek sağlanacak.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

36 Ayda Ödeyebileceksiniz

Bu destekten yararlanmak isteyen emekliler, başvurularını Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT şubelerine yapabilecekler. Ayrıca dijital platformlar ve mobil uygulamalar üzerinden de başvuru sürecini tamamlamak mümkün. 20.000 TL destek, düşük bir faiz oranıyla ve 36 ay vade seçeneğiyle veriliyor. PTT, bu kampanyada 80 yaş altı emekli vatandaşların başvurularını kabul ediyor. Başvuruyu PTT üzerinden SMS yöntemiyle gerçekleştirmek için; T.C kimlik numaranızı yazarak, bir boşluk bırakıp "PTT" yazdıktan sonra 3050 numarasına SMS göndermeniz yeterli olacak.

ptt-22

PTT Promosyon da Ödüyor!

Ek olarak, maaşınızı bu bankalardan veya PTT'den alma taahhüdüyle promosyon ödemesi de alabilirsiniz. Bu taahhüdü verdiğinizde 3 yıl boyunca maaşınızı bu kurumlarda tutma sözü veriyorsunuz. Maaşınızı bu bankalara veya PTT'ye taşıma işlemleri hem fiziki şubelerde hem de dijital platformlarda gerçekleştirilebilir.