Putin'den Zelenski'nin çağrısına cevap!

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Oleksandroviç Zelenski'nin "görüşelim" çağrısına "Zelenski'yi Moskova'da ağırlamaya hazırız" cevabını verdi.

Dünya 23.04.2021 - 06:22 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile Kremlin'de bir araya gelen Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın güneydoğusunda bulunan Donbass bölgesindeki sorunları karşılıklı konuşmak amacıyla "Donbass'ta görüşme" davetinde bulunan Volodimir Oleksandroviç Zelenski'ye karşılık verdi.

Vladimir Putin, "Eğer Volodimir Oleksandroviç Zelenski, Rusya-Ukrayna ilişkilerini tekrar canlandırmayı istiyorsa tabii ki memnuniyet duyarız. Rusya-Ukrayna ilişkilerini istişare etmeyi istiyorsa, Sayın Volodimir Oleksandroviç Zelenski'yi herhangi bir uygun zamanda Moskova'da ağırlamaya hazırım" ifadelerini kullandı.

Son dönemde Kiev yönetiminin Rusya-Ukrayna ilişkilerini bozma yönünde çok sayıda adım attığı ve bundan kendilerinin yalnızca üzüntü duyduğu vurgusunda bulunan Vladimir Putin, Volodimir Oleksandroviç Zelenski'nin Rusya-Ukrayna ilişkilerini onarmak istemesi durumunda bu isteğe memnuniyetle cevap vereceklerini bildirdi.

Zelenski'nin daveti

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Oleksandroviç Zelenskiy, geçen günlerde Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Donbass bölgesine görüşmeye davet etmişti.

Volodimir Oleksandroviç Zelenski, "Sayın Vladimir Putin, daha ileriye gitmeye hazırım ve size savaşın sürdüğü Ukrayna’nın Donbass bölgesinde herhangi bir noktada buluşma teklifinde bulunmaya hazırım.” demişti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@