Ramazan Ayı'nda işçilere yüksek oranda maaş zammı yapıldı. Bundan sonra en düşük işçi maaşı dahi %100 fazla ödenecek. Ramazan Ayı resmen bereketi ile geldi. İşte maaş zammından faydalanacak olan kesim...

İşçilerin maaşlarıyla ilgili önemli bir zam gelişmesi yaşandı. En düşük ödenecek maaş ücretinin %100 artması sevindirdi. Bu sayede çalışanların tümü bu zamdan yararlanabilecek. Peki güncel olarak kimler maaş zammından yararlanabiliyor? Ramazan Ayı'nın bereketi bir kez daha ortaya çıktı.

İşçiye %100 Zam Yapılacak!

Ankara Gölbaşı Belediyesi'nden gelen açıklamada işçi maaşlarının %100 oranında artırılması kararlaştırıldı. Açıklamaya ilişkin ”Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel olarak, belediyemizin imkânları doğrultusunda, mübarek Ramazan ayında çalışma arkadaşlarımızın maaşlarına geçen yıla oranla yüzde 100 zam yaptık. Ramazan’ın bolluğu ve bereketi gibi çalışma arkadaşlarımızın maaşları da bolluk ve bereket getirsin. Allah hayırlı uğurlu etsin. Biz kocaman bir aileyiz.” ifadesine yer verildi.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Sendika ve Belediyeler Anlaşma İmzalıyor!

Çeşitli senedikalar ve belediyeler arasındaki maaş pazarlığı, sözleşme ile sonuçlanıyor. Bu anlaşma doğrultusunda işçilere ne kadar net maaş ödeneceği hesaplanmaktadır. Böylelikle işçilere verilecek maaş konusunda duyuru yapılıyor ve bilgi veriliyor. Alım gücünün düştüğü zamanlarda düzenli olarak işçi maaş artırımı için anlaşmaya gidilmektedir.