Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Ramazan Bayramı tatili, maske yasağı ve daha birçok konunun netleşeceği kritik toplantı bugün yapılacak. Bayram tatili için hem çalışanlar hem de turizmciler gelecek haberi dört gözle bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçip kararları açıklaması bekleniyor. Ayrıca kapalı alandaki maske yasağının da bugün itibarıyla sona erebileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı için heyecan dorukta. Çünkü Beştepe’de birçok konu masaya yatırılacak ve çok önemli kararlar alınacak. Toplantının gündemleri arasında Bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı, Rusya ve Ukrayna Savaşı'ndaki diplomatik Çabalar, Kapalı alanlardaki maske yasağı gibi birçok günden var. Bilim kurulu toplanmasa bile kapalı alandaki maske yasağı bugün itibariyle kalkabilir. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kameralar karşısına geçmesi ve açıklama yapması bekleniyor. Peki, kabine toplantısı saat kaçta başlayacak? 25 Nisan 2022 Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı öncesinde heyecan doruğa çıktı. Toplantının gündem maddelerinden biri ramazan bayramı tatilinin uzatılması olacak. Ramazan Bayramı 2 Mayıs Pazartesi günü başlayacak ve 4 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Kabine toplantısında 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde tatil ilan edilmesi gündemde olacak. Bu yönde karar alınması halinde Ramazan Bayramı tatili 9 gün olacak. Özellikle Turizm sektörünün canlanması için tatilin 9 güne çıkarılabileceği konuşuluyor.

Rusya-Ukrayna Savaşı'ndaki diplomatik girişimler

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşa ilişkin İstanbul süreci de bugün yapılacak olan kabine toplantısında değerlendirilecek. Bölgeye yönelik insani yardımlar, Putin Zelensky zirvesi, Ukrayna'daki Türk Ticaret gemilerinin durumu tekrar gözden geçirilecek.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Yükselen enflasyon ve hayat pahalılığı

Ayrıca bugünkü kabine toplantısında hala yükselmeye devam eden enflasyon ve fahiş fiyatlar da gündeme gelecek. Halkın alım gücünün yükseltilmesi ve gıda fiyatlarının düşürülmesi içinde atılacak adımlar konuşulacak.

Maske yasağı kalkabilir

Ayrıca son günlerde yaşanan koronavirüs vaka sayılarındaki düşüş ve ölüm oranlarının düşmesi ile birlikte salgınla ilişkin alınan önlemlerin gevşemesi gündeme gelmişti. Bilim kurulu toplantısı Fahrettin Koca tarafından açıklanan karara göre ertelenmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ertelenen bilim kurulu mu bugün toplaya bileceğim konuşuluyor. Toplantının yapılması halinde seyahatler sırasında maske yasağının kaldırılması, kapalı alanlar ve okullarda maske yasağının kaldırılması gibi birçok karar alınacak.