Ramazan Davulcuları Sorunu! Güldür Güldür'de Eleştirilen Skeç

Show Tv'nin sevilen programı Güldür Güldür'de Ramazan davulcuları ele alındı. Ramazan davulcuları skeçi kimilerinden tepki gördü kimilerinden alkış aldı.

Dizi Haberleri 15.05.2021 - 13:54 15.05.2021 - 13:56 Ece Sahan

Show Tv'nin sevilen programı Güldür Güldür'de Ramazan davulcuları ele alındı. Ramazan davulcuları skeçi kimilerinden tepki gördü kimilerinden alkış aldı.

Ali Sunal'ın moderatörlüğünde Doğa Rutkay Kamal, Onur Buldu, Mahir İpek gibi isimlerin yer aldığı Güldür Güldür dün yeni bölümü ile ekranlara geldi. Güldür Güldür'de bu hafta Ramazan davulcuları skeçi gündem oldu. 

Mesut'un Ramazan Davulcusu kılığındaki skeç kimilerinden alkış aldı kimilerinden ise tepki. Bahşiş almaya çalışan ancak tüm mahallenin bahaneler uydurarak bahşiş vermediği skeç gündem oldu. Skeçte ramazan davulculuğunu eleştirenlerin antipatik şekilde yapılması tepki çekti. Bazı izleyiciler ise skeçi tam yerinde buldu ve geleneklerimizin yaşatılmaması eleştirisini alkışladı. 

Sosyal medyada ramazan davulcuları ile ilgili tartışmada iki kesimde kendi görüşünü savundu. 

Skeçe tepki gösterenler "Artık alarm var. Ezan zaten var. Hasta olan ve zar zor uykuya dalmış kişileri, bebekleri uyandırıyor korkutuyor.. Bazı davulcular resmen rahatsızlık verici şekilde abartarak çalıyor. Kimse bahşiş vermek zorunda değil. Böyle bir hizmet istemeyen biri neden vermek zorundayız hissi oluşturuluyor? Verilen bahşiş bile beğenilmiyor. En ufak sesten allahın yarattığı hayvanların sesinden bile rahatsız olanlar neden davulculara bir şey demiyor?" diye yazdı. 

Skeçi destekleyen kesim ise "Bunlar bizim geleneğimiz. 5 dakikalık bir davul sesinden ne gibi rahatsızlık duyuyorsunuz. Bu insanlara ufacık bir bahşiş vermeyi çok görüyorsunuz. Yurt dışında olsa beğenirsiniz." diye yazdı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@