Emeklilerin refahı açısından çalışmalar devam ediyor. İlk zamlı maaşlar şubat ayı ile birlikte de yatmaya başladı. Bu bağlamda en düşük emekli maaşı 5.500 TL olarak hesaplara yattı. Öte taraftan emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyeleri ve 7.500 TL ek gelir de yatırılacaktır. İşte detaylar…

Emeklilerin refahı açısından çalışmalar devam ediyor. İlk zamlı maaşlar şubat ayı ile birlikte de yatmaya başladı. Bu bağlamda en düşük emekli maaşı 5.500 TL olarak hesaplara yattı. Öte taraftan emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyeleri ve 7.500 TL ek gelir de yatırılacaktır. İşte detaylar…


Yaklaşan bayramlar ile birlikte emeklilerin en çok merak ettiği şeylerden bir tanesi de bayram ikramiyesidir. Bu bağlamda emeklilerin maaşlarının haricinde hem bayram ikramiyeleri hem de ek gelir de sağlanmaktadır. Bu bağlamda emeklilerin refahı açısından çalışmaların sürdüğünü ifade edebiliriz. Dolayısı ile emekliler bayram ikramiyelerini ve ek gelirin detaylarını merak etti.

4ab39fda87b665289f27d303c578975c_640x640


Ramazan ve Kurban Bayramı İkramiyesi Emeklileri Sevindirdi!


İslam aleminin en kutsal aylarından olan Ramazan ayı 23 Mart 2023 tarihinde başlayıp 21 Nisan 2023 tarihinde bitmektedir. Dolayısı ile yaklaşan Ramazan ayı ile birlikte Ramazan Bayramının da az kaldığını ifade edebiliriz. Bu bağlamda emekliler bayram ikramiyesini araştırmaya başladı. 

Emekli Maaşı Sadece 5500 TL Alanlar İçin mi Arttı? Sigortası Primi Az Olanla Fazla Olan Aynı Maaşı Alacak! Emekli Maaşı Sadece 5500 TL Alanlar İçin mi Arttı? Sigortası Primi Az Olanla Fazla Olan Aynı Maaşı Alacak!


3 Ocak 2023 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan enflasyon rakamlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli ve memur maaşları ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl memur maaşlarında yüzde 87'lik artışa gitmiş, temmuz ayında yüzde 42 zam yapmıştık.

Memurlar ve memur emeklilerinin yüzde 16, SSK ve Bağkur emeklilerinin yüzde 15,4 maaş artışı gerekiyordu. Memurlarımızın ve emeklilerimizin durumunu bildiğimiz için razı olamadık. Bütçe imkanlarını zorlayarak memur ve emekli maaşlarında yüzde 25'lik artışa gitmeyi kararlaştırmıştık. Dün ve bugün çalışmalar sonucunda memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a çıkarabileceğimiz imkanlar sağladık.

Memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyoruz. En düşük emekli maaş tutarını 3 bin 500 liradan 5 bin 500 liraya çıkartıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Emekliler ilk zamlı maaşı şubat ayı içerisinde de almaya başladı. 

emekli-ikramiyesi-shu-16-9-16552766-LBf6


Emeklilerin Hesaplarına 7.500 TL Ek Gelir!


Yeni yılda hem emekli hem de memur maaşlarına yapılan zamların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrilmişti. Emekli maaşını üç yıl boyunca aynı bankadan alma taahhüdü veren kişiler bankaların emekli promosyon ödemelerinden yararlanabilecek.

Bankalar bu süreçte rakip bankalara müşteri kaptırmamak için kampanyalarında sürekli güncelleme yaparak müşterilerini mutlu etmeyi başardı. Özel bankaların yanında kamu bankalarının da sürece dahil olması ile birlikte yarışın daha da kızıştığını ifade edebiliriz.
Emeklilerin refahını arttırmaya yönelik çalışmalar sürmektedir.

En düşük emekli maaşının 5.500 TL olarak ödendiği açıklandı. Ancak emeklilerin geliri maaş ile sınırlı tutulmadı. Bu bağlamda hem emekli promosyon ödemelerinden 7.500 TL hem de bayram ikramiyelerinden 2.200 TL ek gelir gerekli başvurular yapıldıktan sonra herkesin hesaplarına yatacak.


Milyonlarca emeklinin cebine 7.500 TL ek gelir girmesi ve bayram ikramiyelerinin de alınması rahatlatacaktır. Söz konusu ödemeler otomatik olarak yapılacaktır. Ayrıca yapılacak ödemelerde herhangi bir şart da bulunmamaktadır. Bilhassa hem Ramazan Bayramında hem de Kurban Bayramında 1.100 ve 1.100 TL olmak üzere bütün emeklilerin hesaplarına otomatik bir şekilde yatırılacaktır. 


Bayram ikramiyeleri ile birlikte banka promosyon ödemeleri de emeklileri mutlu edecektir. Bu bağlamda yeni yılın gelmesi ile birlikte de bankaların güncel promosyon miktarları da belli oldu. Dolayısı ile her bankanın kendi kampanyası kapsamında 3 yıl boyunca aynı bankada kalma taahhüdü veren kişiler maaşlara göre emekli promosyon ödemesinden yararlanabilecektir.