Ramazan'da Ayasofya'da Teravih namazı kılınacak mı? Ayasofya'da kılınacak Teravih namazına kimler katılabilir kaç kişi katılacak? Ayasofya 86 yıl aradan sonra 24 Temmuz 2020 tarihinde yeniden Cami statüsüne geçmiş ve ibadeti açılmıştı. Uzun yıllar sonra Ayasofya'da İlk teravih namazı da bu ramazan ayında kılınacak. Peki, Ayasofya'da Teravih namazı kaç kişiyle kılınacak kimler katılacak?

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Bu Ramazan Ayasofya'da teravih kılınacak mı? Ayasofya'da kılınacak Teravih namazına herkes kaç olabilir mi? Ayasofya'da kaç kişiyle Teravih namazı kılınacak? 86 yıl aradan sonra Müslüman aleminin Hazreti sona ermiş ve 24 Temmuz 2020 tarihinde Ayasofya Yenidoğan Camii statüsüne geçerek ibadeti açılmıştı. O günden bu yana milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Ayasofya Camii'nde Yıllar Sonra da Teravih namazı kılınacak. Peki, Ayasofya'da kılınacak Teravih namazına kaç kişi katılacak? Ayasofya'da kılınacak Teravih namazına herkes katılabilir mi?

Bu Ramazan'da Ayasofya'da Teravih namazı kılınacak mı?

88 yıl aradan sonra Ayasofya'yı Kebir Camii şerifinde ilk teravih namazı bu ramazan ayında kılınacak nokta Ayasofya'da kılınacak Teravih namazını Diyanet İşleri Başkanı Profesör Dr. Ali Erbaş kıldıracak. Ayasofya'da yıllar sonra kılınacak İlk teravih namazı ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı bir açıklama yayınladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Ayasofya Cami'nin bu Ramazan teravih namazlarında müminleri ağırlayacağını söyledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklamasında bir Teravih namazını kıldırarak kendisinin de bu güzel ana şahitlik edeceğini dile getirdi.

Ayasofya'da Teravih namazı kaç kişiyle kılınacak?

Ramazan ayında Ayasofya Camii'nde İlk teravih namazı kılınacak ve Müslüman alemi son derece heyecanlı nokta Özellikle bu yıl ibadete açılan Ayasofya Camii'nde Teravih namazına katılmak isteyen kişilerin sayısı milyonları buluyor. Ancak Ayasofya Camii'nde Teravih namazına kişi kısıtlaması getirilecek. Henüz Ayasofya Camii'nde İlk teravih namazında kaç kişinin olacağı bilgisi verilmedi. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da ilk Teravih namazını Ayasofya Camii'nde kılacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle Teravih namazına yoğun güvenlik önlemleri altında olması ve belirli bir kişi ile sınırlı tutulması tahmin ediliyor.