Son Dakika haberi geldi! Günlük 50 bine ulaşan vaka sayısı sonrası yeni yasaklar geliyor! Gelen bilgilere göre ramazanda kafe ve restoranlar yine kapanacak! 12 Nisan'da gerçekleştirilmesi beklenen Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs tedbirlerine dair ya

Son Dakika haberi geldi! Günlük 50 bine ulaşan vaka sayısı sonrası yeni yasaklar geliyor! Gelen bilgilere göre ramazanda kafe ve restoranlar yine kapanacak! 12 Nisan'da gerçekleştirilmesi beklenen Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs tedbirlerine dair yasaklar yeniden gelecek!

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın 12 Nisan'da yapılması beklenirken, toplantıda alınacak kararlar belli oldu. Ramazanın başlaması ile cafe ve restoran yasakları Ramazan bitimine kadar yeniden geleceği öğrenildi. Gelen iddialara göre artan vakalar nedeniyle Ramazan boyunca kafe, restoran, havuz gibi yerler yeniden kapanmaya gidecek.

MEKANLAR KAPANIYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı merakla beklenirken, alınacak yeni koronavirüs önlem tedbir kararları ortaya çıktı. Artan vaka sayıları ve Ramazan'ın  gelmesi ile birlikte gönderilecek yeni genelge de kafe ver restoranların yeniden kapanacağı ve sokağa çıkma yasaklarının devam edeceği öğrenildi.

TAMAMEN KAPANACAK!Koronavirüs vaka sayısı günde 50.000'e ulaştı. Yurdun risk haritasında kırmızı yer kalmayacak gibi dururken yeni tedbirlerin yolda olduğu öğrenildi. Sosyal medyada maske yasaklarında adaletsiz cezalara tepkiler sürerken haftaya şu an açık olan kafe, lokanta ve restoranların yeniden kapanacağı bilgisi geldi.

12 Nisan'da toplanması beklenen Kabine Toplantısı sonrası açıklanacak yasaklar öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre Ramazan başlamadan hemen önce koronavirüs tedbirleri yeniden başlayacak. Açılan kafe, restoran, lokanta, tekel bayi gibi yerler yeniden kapanmaya gidecek. Hafta sonu yasakları devam edecek. Ramazan boyunca içki satışının da yasaklanacağı iddialar arasında yer aldı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI DEVAM EDECEKŞu an yüzde 50 kapasite zorunluluğu ile açık olmasına müsade edilen kafe ve restoranların ramazan boyunca tamamen kapanacağı öğrenildi. Sokağa çıkma sınırlamasının ise akşam 21:00 ve 05 olarak devam edeceği hafta sonları ise Cumartesi ve Pazar olarak risk haritadasındaki renk durumuna göre süreceği öğrenildi.