Ramo dizisinde Emre Kınay sürprizi! Hangi karaktere hayat verecek her yerde aranmaya başladı. Show TV ekranlarında yayınlanan Ramo dizisi 12 Şubat Cuma akşamı 32. bölümüyle ekranlara gelecek. Başrollerini Murat Yıldırım ve Sibel Bilgiç'in paylaştığı Ramo'ya yeni bölümde Emre Kınay dahil olacak. Ramo 32. bölüm ön izleme sahnesinde izleyici karşısına çıkan Emre Kınay, Ramo'da kime hayat verecek merak konusu oldu. İşte detaylar...

Her cuma yeni bölümüyle ekranlara gelen Ramo dizisi bu hafta 32. bölümüyle izleyici karşısına çıkacak. Geçtiğimiz hafta Sibel'in öldüğünü sanan ve yıkılan Ramo, yeni bölüm ön izleme sahnesinde hapishane içerisinde görüldü. Yanında ona nasihat veren adam ise Emre Kınay'ın ta kendisiydi. Bunu gören izleyiciler de Ramo Emre Kınay hangi karaktere hayat verecek? araştırmaya başladı.

Emre Kınay Ramo dizisinde kimi canlandıracak?


Show TV'nin sevilen dizisi Ramo'ya yeni karakterler dahil olmaya devam ediyor. Diziye son olarak Emre Kınay dahil olacak. Ancak Emre Kınay'ın Ramo'da canlandıracağı karakter henüz belli olmadı.

Emre Kınay kimdir? Kaç yaşında, evli mi


Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Annesi Remziye Kınay ve babası tiyatrocuydu. Besteci Erdem Kınay'ın ağabeyidir. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece'de tamamladı. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı ve kaydoldu. 1995 yılında konservatuvardan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başladığı yüksek lisans eğitimimi de tez safhasında durdurmuş bulunmaktadır.

Kınay, 1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy'un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro'nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır.

8 Mart 2005 tarihinde "Duru Tiyatro"yu kurdu. TRT'de "Yol Geçen Hanı" ve Kanal D'de "Sen Gidince" adlı bir yarışma programında sunuculuk yaptı.  2006 yılından 2008 yılına 3 sene süren "İki Aile" dizisinde başrolünü İclal Aydın ile paylaştı.

2004 yılında oyuncu Emine Ün ile evlendi. Duru (d.2005) adında kızı var. 30 Mart 2009 tarihinde boşandılar.

Emre Kınay 20 Eylül 2014 tarihinde başlayan, yapımcılığını Tükenmezkalem Film'in üstlendiği, senaryosu Gani Müjde'ye ait ve yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu'nun yaptığı "Sil Baştan" adlı dizide, Sergen Yalçın, Murat Dalkılıç, Dilara Gönder, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer, Cenk Ertan,Önder Açıkbaş, Tuna Orhan ve Çiçek Dilligil ile birlikte oynadı.

Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan "Güneşin Kızları" adlı dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Kanat Heparı, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

Emre Kınay, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerde İyi Parti İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Adayı oldu.