Bir araca ihtiyacı olan engelli kimselere Renault markasından büyük müjde geldi. Türkiye de oldukça sevilen bir araç markası olan Renault’un Taliant modeli ÖTV muafiyeti ile beraber oldukça uygun fiyat aralıklarına düşüyor.

Eğer henüz kendinize bir model belirlemediyseniz Taliant modeline bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Sade bir görünüşe sahip olan araç şehir içinde kullanmak için oldukça ideal diyebiliriz. Gelişmiş özellikleri olmasa da standart bir araçtan beklenenleri fazlasıyla verebileceğine emin olabilirsiniz. Üstelik ülkemizde yıllardır hizmet veren bir markanın aracını almış olacaksınız ve ilerde teknik bir sorun yaşadığınızda servislere erişiminiz çok daha kolay olacak. Bu markanın çok beğenilen modelini 160 bin TL indirimli satışa çıkardığını duyanlar buna inanamasa da kampanya bilgileri gelmeye devam ediyor. İşte bu kampanyanın detayları!

Muafiyetten Kimler Yararlanabilir 

ÖTV muafiyetiyle bir Taliant almak isterseniz bununla ilgili bir rapora sahip olmanız gereklidir. Raporunuzda yazan engel oranına göre alacağınız muafiyet oranı da değişiklik gösterecektir. 18 yaşından büyükseniz aracı almak için ehliyetinizin de bulunması gerekecek. Eğer araba kullanamayacak kadar yüksek oranlarda engeliniz bulunuyorsa bu durumda aile bireyleriniz de sizin için araç alabilir. Böyle durumlarda kişinin ehliyeti olup olmadığına da bakılmaz.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor! Jandarma Genel Komutanlığı'nda İş Kapıları Açılıyor: 83 Sürekli İşçi Alımı için Başvurular Devam Ediyor!

Ayrıca bazı durumlarda kişi muafiyetin yanında motorlu taşıtlar vergisinden de bir süre muaf tutulabiliyor. Son olarak engelli raporu ile alınan araçlarda 5 sene boyunca satamam kuralı olduğunu söylememiz gerekir.  

İndirimi Kaçırmayın 

Renault’un çok da donanımlı diyemeyeceğimiz modellerinden birisi olan Taliant modelinin fiyatları 400.000 TL civarındadır. Fakat ÖTV muafiyeti devreye girdiğinde araçların fiyatında muafiyet durumuna göre değişmekle birlikte 150.000 TL civarında bir düşüş olmaktadır. ÖTV muafiyetiyle alınabilecek araçlar arasında fiyatı ile oldukça cazip duran modelin alınası olduğunu söyleyebiliriz.

Sıfır araç piyasasında ki modellere baktığımıza artık neredeyse 300.000 TL bandından araç kalmadığı görülmektedir. Her geçen gün artan araçların fiyatları nedeniyle bir araç almak oldukça zor bir hal almıştır. Bu nedenle araca ihtiyacı olan engelli dostlarımıza bu fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ederiz.