Maaş ödemelerinde yeni bir gelişme yaşandı. Yeni maaş zammı açıklandı, %90 olarak duyuruldu. En düşük maaş rekor oranda artmış oldu. İşte belediyeden gelen o açıklama...

Emekli, memur ve asgari ücretli derken, pek çok maaş alan grup hakkında yeni zamlar duyuruluyor. Şimdi ise belediye çalışanlarıyla ilgili müjde verildi. Gülyalı Belediyesi çalışanları rekor oranda bir zamla karşılaştı. Resmi açıklama, imzaların atılmasıyla beraber geldi.

Aralık yaklaşırken asgari ücret zammı konusundaki beklentiler artıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memur maaşlarına dair büyük bir artışın -yaklaşık yüzde 50- kapıda olduğunu duyurdu. Emekli maaşlarındaki revizyon için ise Meclis'in aktif hale gelmesiyle birlikte hareketli günler bekleniyor. Ekim ayının başlarında, hem asgari ücret, hem memur ve emekli maaşlarıyla ilgili hem de diğer sektörlerdeki maaş artışlarına dair gelişmelere dair büyük bir ilgi söz konusu. Bu bağlamda, yerel yönetimlerden de zammı konusunda haberler geliyor.

Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı! Sağlık Bakanlığı, Temizlik Görevlisi İşçi Alımı İçin Kapılarını Açıyor: 419 Kişiye İş Fırsatı!

Ekim Ayında %90 Maaş Zammı Yapıldı

Özellikle ekim ayı içerisinde, belediyeler ve sendikalar arasında yapılan toplu iş sözleşmeleri sonucunda maaş zammı oranları belirlenip kamuoyuyla paylaşılıyor. Nitekim, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, kendi sosyal medya hesabından, Belediye-İş Sendikası ile yapılan anlaşma gereği belediyede çalışanların maaşlarında yüzde 90'lık bir artış yapıldığını duyurdu. Tepe, bu kararı alırken tüm imkanları seferber ettiklerini ve bu artışın çalışanlara ve ailelerine bereket getirmesini temenni ettiğini belirtti.