Emeklilere büyük müjde! Resmen açıklandı! emeklilere bu bayramda 9000 TL ikramiye verilecek. Milyonlarca emekliyi mutlu eden gelişme bu gece yaşandı!

SSK, Bağ-kur ve Memur emeklilerine yapılan zamlar buhar olmuş, emeklilere gelecek ek ödemeler nefes olmuştu. Bayramda emeklilere verilecek ikramiyelerle ilgili son dakika sürpriz yaşandı. Ramazan ve Kurban bayramında emeklilere resmi olarak ek ikramiye ödemesi geldi.

16,2 milyon emekli vatandaş, Ramazan ve Kurban bayramında alacakları ödemelere kitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla ikramiye ücretleri Ramazan ve Kurban bayramında 3 bin TL ve 3 bin TL olarak 6 bin TL ikramiye ödemesi duyurulmuştu.

Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak! Emekliye Müjde: TC Kimlik İle Ödeme 19.000 TL Olarak Hesaplara Yatacak!

Enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle emekliler son dakika gelecek ek ödemelere kitlenmiş durumda. 31 Mart tarihinde yerel seçimler öncesi yapılacak seyyanen zam Nisan ayına ertelenmiş, en düşük emekli aylığıda Ak Parti yardımcısının deyişiyle Nisan ayında düzeltme gelecekti. Bu sebeple ikramiyelerin önemi tek ek gelir olarak Mart ayında emeklinin hesabına geçecek.

Son Dakika Emekliye 1500 TL ek ikramiye!

Emeklilere son dakika 1.500 TL bayram ikramiyesi duyurusu geldi. İzmir'de yaşayan Emeklilere 1.500 TL bayram ikramiyesi yatırılacak.

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı "Değerli emeklilerimiz, 2024’te de yanınızdayız. Sosyal yardım kriterlerine uyan 25 bin emeklimize Ramazan Bayramı öncesinde 1.500’er TL nakdi destek sağlayacağız. Mutfaklarınızdaki yangını biraz olsun hafifletebilirsek ne mutlu bize." ifadeleri kullanıldı.

Ramazan bayramı sonrası İzmir Belediye Başkanı olmayacak olan Tunç Soyer sonrası gelecek Belediye başkanı da kervana devam edeceği, 1500 TL Kurban bayramında vereceği öğrenildi. Emeklilere böylece 3000 TL Ramazan, 3000 TL Kurban, 1500 TL ramazan ve 1500 TL kurban bayramı ödemesi yapılacak ve Emekli 9 bin TL ödeme alacak.

İzmir sonrası Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden ramazan ve kurban bayramında 1.500 TL ek ödeme yapılması bekleniyor.