Türkiye'de son dönem en güvenilir yardım kuruluğu haline gelen hatta Kızılay'da ortaya çıkan skandalların ardından "yeni jenerasyon Kızılay" olarak tanımlanan AHBAP Derneği resmen saldırıya uğradı. 0 535 818 92 67 numaralı telefon ise merak konusu oldu. Kimin? soruları başladı.

Ünlü şarkıcı Haluk Levent'in öncülüğünde kurulan ve Türkiye'nin dörtbir yanından yardımlara koşam AHBAP Derneği'nin sosyal medya hesabının hacklendiği açıkladı.

Yaşadığı vicdansız saldırı karşısında şaşkına uğrayan Haluk Levent, kendilerinden istenen fidye miktarını da sosyal medyadan duyurarak duruma tepki gösterirken hesabı çalan şahıslarla yaptığı yazışmaları yayınlayarak hackerlerın fidye olarak kripto para istediklerini açıkladı.

Bu arada yazışmalarda görülen 0 535 818 92 67 numaranın ise kime ait olduğu araştırılmaya başlanırken . 05358189267 numaralı hat günün en çok aranan telefon numarası oldu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Ahbap Derneği'nden 2 bin selzedeye yardım eli uzandı

Levent, "Vay arkadaş! Vay arkadaş! Sonunda bu da oldu. AHBAP sayfamız çalındı. Bir insan bu sayfayı nasıl çalar, neden çalar?" diyerek tepki gösterdiği durum için şöyle devam etti ; "Nasıl kansız nasıl ahlak ve vicdan yoksunu insanların dönemine denk geldik. Hasta ailelere attıkları telefon numarasından biz Ahbaplara attıkları mesajla bakın. Gerçek ihtiyaç sahibi olsa ben veririm parasını ama bunlar net çete"

Levent'ten konu ile ilgili son açıklama ise "Sevgili Twitter yetkilileri. Hackerlar yardım sayfamızı hacklemişler ve biz ahbaplardan 25 bin TL para istiyorlar sayfayı geri vermek için. Hasta çocukların ailelerine DM den mesaj atıyorlar. Bu sayfayı kapatır mısınız lütfen." şeklinde oldu.