Dünyaca ünlü çizgi dizi olan Rick and Morty’nin yaratıcıları arasında bulunan Justin Roiland hakkında ortaya atılan ‘Aile İçi Şiddet’ suçlamaları düşürüldü.

2020 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Orange County’de Rick and Morty’nin ortak yıldızı ve yaratıcı olan Justin Roiland hakkında iki adet ağır aile içi şiddet suçlamaları ile dava açılmıştı. Ardından da 2023 yılının başlarında konu ile ilgili bazı ön duruşmalar gerçekleşmişti.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Yetişkinlere yönelik çizgi dizi olan Rick and Morty, bilim insanı Rick Sanchez ve torunu Morty’nin çoklu evrende yaşadıkları maceraları anlatan bir seri. Dizi, ilk olarak 2013 yılında Adult Swim’de yayınlandı ve dizi 6 sezon boyunca başarılı bir şekilde izleyicilerle buluşmaya devam etmişti. Altı sezon da 2022 yılının Aralık ayında sona ererek ünlü çizgi dizi seyircilere veda etmişti.

Yeterli kanıt bulunmamasından dolayı Roiland’ın hakkındaki suçlamalar düşürüldü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Orange County’de bulunan bölge savcılığı, dünyaca ünlü çizgi dizi olan Rick and Morty’nin yaratıcılarından biri olan ve aynı zamanda da dizinin yıldızı olan Justin Roiland hakkındaki tüm suçlamaları düşürdü. Bölge savcılığı sözcüsü Kimberly Edds, yaptığı açıklamada alınan bu kararın davayı makul bir şüphenin ötesinde kanıtlamak için ‘Yeterli kanıt bulunmamasının bir sonucu olarak’ alındığını ifade etti.

Justin Roiland sosyal medya hesabından hakkındaki suçlamaların düşürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu ve yaptığı paylaşımda, bu iddiaların yanlış olduğunu her zaman bildiğini söyledi. Suçlama kararının düşürüldüğü günün geleceğinden hiç şüphesi olmadığını ifade eden Roiland, dava düştüğü için son derece müteşekkir olduğunu ancak aynı zamanda da bu süreçte hakkında söylenen korkunç yalanların kendisini hala derinden sarstığını aktardı.

Rick and Morty’nin yaratıcısı Roiland, tüm bunlar içinde en önemli şeyin de bu kadar çok insanın gerçekleri bilmeden insanı yargılamada bu kadar aceleci davranmalarının kendisini çok hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Aynı zamanda ünlü yıldız Roiland, bu yalan ithamların kısmen de olsa başarılı olmuş olmasının son derece utanç verici olduğunu ifade etti ve hem yaratıcı projelerine odaklanmak hem de itibarını geri kazanmak için de yoluna devam etmeyi dört gözle beklediğini de sözlerine ekledi.

Ünlü yıldız Justin Roiland’ın hakkında çıkan ‘Aile İçi Şiddet’ suçlamalarının kamuoyuna yansımasından sonra Roiland’ın kariyeri büyük bir darbe aldı. Öte yandan Rick and Morty’nin ilk yayınlandığı platform olan Adult Swim, kendisiyle olan ilişkisini sonlandırdığını ve artık Rick and Morty’nin yola onsuz devam edeceğini duyurmuştu.