Roman Abramoviç gözünü Türkiye'ye çevirmiş durumda. Chelsea defteri kapanan milyarder, Türkiye'den takım almak istiyor. Peki Roman Abramoviç Türkiye'den hangi takımı alıyor? Bodrumspor sahibi kim?

Son dakika spor haberi: Chelsea'yi elinden kaptıran ve satmak zorunda kalan Roman Abramovich, Türkiye'den takım almak için girişimlere başlamış durumda. Rus milyarderin, Süper Lig ekibi Göztepe ile adı anılsa da asıl gerçek bugün meydana çıktı. Abramovich'in, TFF 2. Lig ekibi Bodrumspor'u satın almayı amaçladığı iddia edildi. Peki Roman Abramoviç serveti kaç para? Roman Abramoviç Türkiye'den hangi takımı alıyor? Bodrumspor sahibi kim?

Roman Abramoviç Türkiye'den hangi takımı alıyor? 

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ardından İngiltere'de istenmeyen birey ilan edilen Roman Abramovich, Chelsea'yi satışa çıkarmak mecburiyetinde kalmasından sonra gözünü Türkiye'ye çevirdi. Chelsea ile bağlarını koparmak mecburiyetinde kalan Rus milyarder ultra lüks yatı Solaris ile şu anda Bodrum'da bulunuyor. Futboldan kopmak istemeyen Abramovich'in Göztepe'yi alabilmek istediği basına yansımıştı. Ajansspor'un haberine göre; Rus milyarderin hedefinin Bodrumspor'u satın alabilmek bulunduğu öğrenildi.

Abramovich'in Türkiye'ye geldiği zaman tatil amacıyla tercih ettiği ve uluslararası değer olarak gördüğü Bodrum'u çok sevdiği, çoğu yabancının burada yaşamasından ötürü kulübü tercih ettiği belirtiliyor.

Roman Abramovich'in serveti kaç para?

Batılı ülkelerin yaptırım uyguladığı isimler arasında İngiliz futbol takımı Chelsea ve Evraz şirketlerinin de sahibi olan Rus oligark Roman Abramovich, Forbes dergisine göre aşağı yukarı 13 milyar dolar servetiyle ilgi çekiyor.

Bodrumspor sahibi kim?

Şu anda Türkiye 2. Lig'de mücadele eden ve 1. Lige çıkma şansını devam ettiren Bodrumspor, A.Ş statüsünde hareketlerini sürdürüyor. Hisselerin devriyle kulüp devri, dernek statüsündeki kulüplere oranla meşru olarak olası görünüyor.

Bodrumspor, şu anda 2. Lig Kırmızı Grup'ta Sakaryaspor ve Hekimoğlu'nun sonrasında 3. sırada bulunuyor. Yeşil beyazlı takım, oynadığı 30 maçta 17 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. 57 puan toplayan Bodrumspor, rakip ağlara 47 gol gönderirken 23 gol yedi.

Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi! Galatasaray Victor Nelsson Transferi ile Kasasını Dolduracak! İtalya'dan Teklif Geldi!

Ak Parti İLçe Başkanı Osman Gökmen, "Ekim 2019-Mart 2020 arasında 3 Milyon TL'si hisse satışı, toplam 11 milyon 200 bin Lira meblağı kimler Bodrumspor kulübüne bağışladı ve hisse alımı yaptı"