Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında sahibi olduğu Chelsea takımını satan Rus milyarder Roman Abramovich Türkiye'den takım satın alıyor. Ünlü işadamının Türkiye'de Göztepe takımı ile ilgilendiği iddia edilmişti ama işin aslı öyle çıkmadı. Peki, Roman Abramovich Türkiye'de hangi takımı satın alıyor?

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonrasında İngiliz hükümeti Roman Abramovich'e ciddi anlamda yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Bunun üzerine Rus işadamı Chelsea’yi satışa çıkardı. Ayrıca kulüpteki tüm yetkileri elinden alınan Rus işadamının bu satıştan elde edileceği gelire de ulaşamayacağı öğrenildi. Roman Abramovich, bu gelişmenin ardından Türkiye'den takım araştırması içine girdi. Herkes Rus işadamının Göztepe sporu satın alacağını konuşuyordu fakat işin aslı öyle olmadı. Peki, Roman Abramovich Türkiye'den hangi takımı satın olacak?

Roman Abramovich hangi Türk takımını satın alıyor?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen Rus milyarder Roman Abromavich'in Süper Lig'den göztepe'yi satın alacağı iddiaları gündeme gelmişti. Ancak Rus işadamı Göztepespor değil TFF 2.lig kırmızı grupta üç sırada mücadele eden Bodrumspor satın almak istiyor. Bu gelişmenin ortaya çıkması ile beraber ünlü milyarderin neden Bodrum sporu satın almak istediği de merak edilmeye başlandı.

Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!

Roman Abramovich neden Bodrumspor’u istiyor?

Alınan bilgiye göre Roman Abramovich hem Bodrum'u çok sevmesi nedeniyle hem de bürokratik sebeplerden dolayı Süper Lig yerine TFF 2. Lig'den bir kulüp satın almayı istiyor. Konu ile ilgili detayların ilerleyen günlerde netleşeceği tahmin ediliyor.