Juventus formasını terleten dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun takımdan ayrılacağı iddiaları konuşuluyor. İtalya basınında çıkan iddialara göre Juventus, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda sıkıntı çekiyor.

Juventus formasını terleten dünyaca ünlü yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun takımdan ayrılacağı iddiaları konuşuluyor. İtalya basınında çıkan iddialara göre Juventus, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda sıkıntı çekiyor. Dev kulübün bu mali açmazdan çıkmak için süper yıldız Ronaldo'yu satışa çıkaracağı öne sürüldü.

Ronaldo, İngiltere'ye dönmek istemiyor


Ronaldo'nun bu şartlar altında eski takımı olan Manchester United'a döneceği iddia ediliyor. Ancak 35 yaşındaki Portekizli yıldızın İngiltere'ye dönmek istemediği ifade ediliyor. Takımında kalmayı düşünen ve tamamen önündeki maçlara odaklandığı belirtilen Portekizli yıldızın en az 2 yıl daha İtalyan devinde kalmak istediği söyleniyor.


PSG cephesinden bir iddia gelmişti


Serbest kalması durumunda Fransız ekibi PSG'nin yolunu tutacağı öne sürülen Ronaldo hakkında çıkan transfer iddiaları her gün daha fazla gündeme geliyor. PSG'nin sportif direktörü Leonardo, önceki günlerde yaptığı açıklamada, Ronaldo'nun yakın zamanda Juventus'tan ayrılmak isteyebileceğini iddia etmişti.

2022 yılında sözleşmesi sona eriyor


Juventus formasıyla ayda yaklaşık 580 bin euro kazanan Ronaldo, çıktığı 95 resmi maçta 71 kez fileleri sarstı. 17 de asist yapan Portekizli oyuncunun 2022 yılında Juventus ile olan sözleşmesi sona erecek. Sözleşmesi bittiği zaman 37 yaşında olacak ünlü yıldızın, yaşına rağmen dev kulüplerin radarına gireceği tahmin ediliyor.