Biten Survivor All Star 2022 yarışması çıkan tartışmalar ile adeta yeniden başladı.

Nisa Bölükbaşı’nın şampiyonluğu özellikle sosyal medyada protesto eylemlerine bile dönüşürken, büyüyen tartışmalara en son yaptığı açıklama ile RTÜK de dahil olmuştu.

Netflix’in yeni dizisi Beef, Rotten Tomatoes’ta olağnüstü bir puana ulaştı Netflix’in yeni dizisi Beef, Rotten Tomatoes’ta olağnüstü bir puana ulaştı

Bu sene haksız bir şampiyonluk yaşandığı görüşü her kesimden büyük bir destek alırken Nisa’nın şampiyon olması yarışmayı izlemeyenleri bile resmen ayaklandırdı.

Son olarak RTÜK’de olaya dahil olmuş ve Survivor All Star 2022 yarışmasına dair şikayetleri gerekçe göstererek yaşanılan duruma tepki vermişti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu kişisel Twitter hesabından “Hem gelen tepkiler hem yorumlar hem de şikayetlere bakacak olursak Survivor All Star 2022 yarışmasında yarışma sonuç aşaması veya son finale doğru uygulamaları ile yarışmayı takip edenleri pek de tatmin etmemiş durumda. Bir çok açıdan büyük bir tepki var yarışma organizasyonuna.” ifadeleri ile dikkat çekmişti.

Sosyal medyada da yarışmanın hayranları Survivor Kupası Geri Alınsın etiketi açarken Acun Ilıcalı ise “Survivor yüzde 50’si ada hayatı yüzde 50’si de performanstır” diyerek kendisi ile çelişmiş ve gerilimi de tırmandırmıştı.

Nisa’nın tüm parkurlarda sakat olup son 3’e kalması ve son 2’de de SMS oylamasıyla şampiyon olmasına yapılan tepkiler duracak gibi görünmüyor.

Ve şimdi RTÜK'te yoğunlaşan şikayet ve baskılar ile Nisa'dan kupanın geri alınması isteniyor.