President Donald Trump arrives for a campaign rally at Wilkes-Barre Scranton International Airport, Monday, Nov. 2, 2020, in Avoca, Pa. Pennsylvania, where the candidates Vice President Joe Biden and Trump appeared to be divided by a razor-thin margin for

Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme! Aile Destek Ödemeleri Hesaplara Yattı! Herkese 1250 TL Ödeme!
Donald Trump ve Joe Biden'ın yarışacağı başkanlık seçimleri öncesi Rusya cephesinden "ABD'de radikaller sokağa inecek" şeklinde ilginç bir açıklama geldi.

Narışkin: "Sosyal kriz derinleşecek"


ABD bugün 59'uncu başkanını seçecek. Cumhuriyetçi aday Donald Trump ile Demokrat aday Joe Biden ABD'nin yeni başkanı olmak için kozlarını paylaşacak. Kritik seçimler öncesi Rusya cephesinden yankı uyandıran bir açıklama geldi. ABD'deki sosyal krizin derinleşeceğini öngördüklerini belirten Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin, sonuçları kabul etmeyen radikallerin sokağa çıkacağını iddia etti.


ABD'de seçim tartışmaları!


Oy sayımlarının seçim günü tamamlanmaması durumunda avukatlarını görevlendireceğini söyleyen ülkedeki tartışmaları alevlendirdi. Tartışmalı eyaletlerde yaptığı mitinglere hız veren Trump'ın bu açıklaması ve gerilen ortam, Rusya'dan gelen açıklamaya kanıt olarak öne sürülüyor. Ülkede şu ana kadar 60 milyon vatandaş posta yoluyla oyunu kullandı. Posta yoluyla kullanılan oyların sayımının bazı eyaletlerde haftalar boyunca devam edebileceği aktarılıyor. Cumhuriyetçi seçmenler ise Trump'ın açıklamasının, kaybettiğini anlayan Başkan'ın bundan sonraki eylemlerinin hazırlığını oluşturuyor.Trump daha önce yaptığı açıklamada, seçimden sonra bu kadar bekleyecek olmanın "adil olmadığını" düşündüğünü belirtmişti. Posta yoluyla kullanılan oylar üzerinde hile yapılabileceğini belirten Trump'ın bu söylemleri ülkenin politik tarafları arasındaki çatlağı iyice derinleştirmişti.