Rusya Ukrayna krizinin Türkiye’ye etkisi ne olacak? Tüm dünya Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilimi yakından takip ederken kriz giderek derinleşiyor. Peki, Rusya ve Ukrayna Savaşı Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Rusya Ukrayna krizinin Türkiye’ye etkileri merak konusu oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, vatandaşların özellikle doğalgaz konusundaki meraklarını giderecek önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Rusya Ukrayna krizinin Türkiye’ye etkisi ne olacak? Kriz, enerji fiyatlarına yansıyacak mı? Rusya doğalgazı keser mi?

Rusya Ukrayna krizi nedeniyle Türkiye'de diken üstünde. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, vatandaşların özellikle doğalgaz konusundaki meraklarını gidermek için önemli açıklamalarda bulundu. Rus Ukrayna krizinde Doğalgazda beklenen olumsuz bir etki olmayacağını belirten bakan Dönmez, Türk akım üzerinden gazın Karadeniz'in altından doğrudan gelmesinin güvenli ve kısa olduğunu belirtti.

Gözden kaçırmayın

Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video! Yok Böyle Video! Melih Gökçek Konuştu Paylaşım Rekoru Geldi! Kahkaha Garantili Video!

Ticari anlaşmalar var

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Hürriyet Ankara bürosuna yaptığı ziyaret sırasında doğalgazın kesilip kesilmeyeceği sorularına da cevap verdi. Rusya'nın gazlar memesine yönelik bir problem beklenmediğini belirten bakan Dönmez, ortada yapılmış ticari anlaşmalar olduğunu dile getirdi. Geçmişte yaşanan tüm hadiselerde kontrattaki taahhütlere duyulduğunu belirten Dönmez, Şu anda da böyle bir problemin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Enerji fiyatları artacak mı?

Ayrıca enerji fiyatları artacak mı sorusu da kriz çıktığı günden bu yana vatandaşların en önemli gündemlerinden biri haline dönüştü. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, doğalgaz fiyatlarının uluslararası piyasalarda belirlendiğini belirtirken öyle bir fiyat artışının tüm ülkeler gibi Türkiye'ye de olumsuz etkileyeceğini söyledi. Doğalgaz ve Petrol fiyatlarının Bu kriz nedeniyle artabileceğini söyleyen bakan dönmez, bu konuda ilk sinyallerini de gelmeye başladığını dile getirdi.