Rus ordusunun Ukrayna'ya işgal etmesi ile başlayan savaşta 7. güne girildi. Çatışmalar Aynı hızla devam ederken Rusya Ukrayna müzakere masası bugün yeniden kurulacak. Gece boyunca Rusya'nın başkenti Kiev'de yaptığı bombardıman devam etti. Savaşta çocukların ve sivillerin ölümü de sürüyor.

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı işgal 7. gününe girdi. Başkent Kiev'de gece boyunca saldırılar sürerken siviller hayatını kaybediyor. Gelen son bilgilere göre Jitomir kentinde biri çocuk 4 kişi saldırılar sırasında hayatını kaybetti. Rus askerleri Kiev’de ilerleyişini sürdürürken şehirde bulunan TV Kulesi de Hedef alındı. Kentte sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ve halk sığınaklara saklanmış durumda. Diğer yandan tarafların müzakereye görüşmeleri bugün devam edecek.

İlk turda Barış çıkmadı

Rusya devlet başkanı Zelenskiy daha önce yapılan görüşmelerden henüz Ukrayna'nın istediği gibi bir sonuç çıkmadığını açıkladı. Kremlin ise bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınırken görüşmelerini akıbeti ile ilgili yorum yapmak için erken olduğunu duyurdu.

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

rusya-ukrayna-savasinda-bombalarin-golgesinde-muzakere-masasi-ikinci-kez-kurulacak-3

Kiev'de son durum ne?

Rusya Savunma Bakanlığı bir açıklama yaparak Kiev’de Ukrayna istihbaratına ait olan merkezleri vuracaklarını söylemişti. Dün akşam saatlerinde Kentten patlama sesleri yükselirken Rusya saldırısı altında bulunan Jitomir kentinde saldırılarda 1'i çocuk 4 kişi hayatını kaybetti. Ukrayna genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanırken halk sığınaklarda saklanmaya devam ediyor.

ABD’den yaptırım açıklaması

Rusya'nın başkent Kiev'de saldırıları devam ediyor. Sabah saatlerinde bir açıklama yapan ABD başkanı Biden, Putin'in Kiev’i kuşatabileceğini ancak Ukraynalıların gönlünü kazanamayacağını söyledi. ABD hava sahasını Rus uçaklarına kapattıklarını belirten Biden, Şimdiden Rus oligarkların peşine düşeceklerini belirterek fiyatlarını, lüks dairelerini ve özel jetlerini bularak el koyacaklarını dile getirdi.

Çeçen taburu öldürüldü

Rusya’nın hedefinde Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky var. Ukrayna Devlet başkanını öldürmek için gönderilen Çeçen asıllı Rus askerler öldürüldü. Ukrayna Milli Güvenlik Konseyi sekreteri Aleksey Danilov, Bu konuda bir açıklama yaparak, “Bunların özel 2 grubu vardı. Bir grup Gostomel'de diğeri ise şu an yok edildi. Kimseye ne Devlet Başkanı'mızı veriniz ne de toprağımızı” ifadelerini kullandı.