Rusya'nın Ukrayna'yı işgal ederek başlattığı savaş ortamı tüm dünya tarafından tedirginlikle takip ediliyor. Dünyada birçok ülke Rusya'ya karşı farklı yaptırımlar uygulamaya yarışına girdi. Bunlar arasında en önemli olanı ise hava sahasını kapatma kararı. Peki hangi ülkeler Rusya’ya hava sahasını kapattı? Türkiye'nin hava sahası Rusya'ya açık mı?

Gözden kaçırmayın

Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi Akbank duyurdu: SMS atanlara 30.000 TL ödeme geldi

Tüm dünya Rusya ve Ukrayna arasında başlayan Savaşı yakından takip ederken Rusya'ya yönelik ciddi yaptırımlar da devam ediyor. Özellikle Avrupa ülkeleri Rusya ile birçok alanda ilişkiyi keserken aynı zamanda hava sahalarında da kapatmaya başladı. Peki, Türk Hava Sahası Rusya'ya kapalı mı? Rusya hava sahasını kapatan ülkeler hangileri?

Hangi ülkeler Rusya hava sahasını kapattı?

Ukrayna'ya işgal etmeye başlayan Rusya'ya karşı dünyadan tepkiler devam ediyor. Bu yaptırımlar ve tepkiler arasında en önemli olanı ise bazı ülkelerin hava sahasını Rusya'ya kapatması oldu. Rusya’ya hava sahasını kapattığını açıklayan ülkeler ise söyle; İspanya, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, Fransa, İtalya, Portekiz, Avusturya, Belçika, İzlanda, İrlanda, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Polonya, Estonya, Letonya, Litvanya, Romanya, Çekya, Slovenya ve Bulgaristan…

Türkiye'nin hava sahası Rusya'ya kapalı mı?

Türkiye'nin hava sahası Rusya’ya kapalı mı açık mı sorusunun yanıtı da birçok kişi tarafından merak ediliyor ve arama motorunda araştırılıyor. Şu anda Türkiye'nin Rusya hava sahasını kapattığına dair bir açıklama bulunmuyor.