Ünlü İş adamı ve eski Fenerbahçe yöneticisi Sadettin Saran sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kulüpler Birliği ve Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına tepki gösterdi.

Ünlü iş adamı Sadettin Saran Instagram hesabından yapmış olduğu videolu paylaşım ile tribünlerden son günlerde yükselen ‘hükümet istifa’ sloganlarının ardından gelen her cepheden eleştirilere karşı olarak “Tribünler çerçevesi anayasa ile belirlenmiş olan protesto hakkını kullanan kişilere ‘devlet Düşmanı’ demek hükümet ile devlet arasındaki farkı bilmemektir dedi.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan ve Eski Fenerbahçe Yöneticisi olan Sadettin Saran, Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarında tribünlerden yükselen ‘hükümet istifa’ sloganı atan taraftarların hedefe koyulmasına tepki gösterdi.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Yaptığı açıklamada yapılan tepkinin ve tezahüratların devlete karşı değil hükümete karşı yapıldığının altını çizen Sadettin Saran bunun anayasal bir hak olduğunu ifade etti.

Yaptığı videolu paylaşımda Sadettin Saran şu ifadeleri kullandı; “Hükümeti destekleyen insanların da hükümet istifa diyen insanlarında aynı saygıyı aynı şekilde görmesi demokrasinin gereği ve gerçekliğidir, futbol tribünlerinde yer alan taraftarların çerçevesi anayasa ile belirlenmiş protesto hakkını kullanan kişilere ‘devlet düşmanı’ demek en basit tabir ile devlet ile hükümet arasındaki farkı bilememektir. Unutulmaması gerekir ki 15 temmuzda gerçekleştirilen hain darbe girişimine giden süreçte demokrasiye sahip çıkan destek tezahüratları atanlar yine aynı tribünlerdeki aynı taraftarlar olmuştur. Hükümeti destekleyen ile eleştirene aynı adalet anlayışını, aynı sevgiyi ve aynı hoşgörüyü lütfen gösterelim bu vatan hepimizin” sözlerini kullandı.

Ne Olmuştu?

Hatırlanacağı üzere tribünlerden yükselen sesler üzerine MHP genel başkanı Devlet Bahçeli maçların seyircisiz oynanması dahil birçok farklı tepkiyi ortaya koymuştu, bunun üzerine kulüpler birliği bir açıklama yayımlayarak siyasetin içerisine çekilmek istemediklerini sadece sahada oynanan rekabet üzerine odaklanmak ve depremzedelerin yaralarını sarmak istediklerini açıklamıştı.

Birçok taraftar tarafından tepki gören Kulüpler Birliği açıklamasına ek olarak bugün karara çıkan ve Kayserispor ile Fenerbahçe arasında Kayseri’de oynanacak maça Fenerbahçeli taraftarların alınmayacak olması kararı ile taraftarlar siyasetin futbola baskı yaptığını savundu.