Daha önce SADAT iddiaları ile adı geçen Nevzat Tarhan en son ünlü müzik grubu Athena'yı hedefe almıştı ki, cevaplar peş peşe geldi.

Athena grubu hakkında "30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli şarkıcı içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur." İfadelerini kullanan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önce SADAT bağlantısını akıllara getirmişti ki, hakkındaki iddiaların devamı geldi.

Sedat Peker'in SADAT ile 'ilişkilendirdiği' Prof. Dr. Nevzat Tarhan kimdir? | Euronews

Tarhan, "30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli şarkıcı içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur" paylaşımını gelen tepkiler üzerine silmişti ki, önce  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Athena grubuna destek çıkarak “Başta Gökhan Bey olmak üzere bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulayamaz” diyerek tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında Athena grubu konseri devam ederken sahneye gelen Mansur Yavaş, “Başta Sayın Gökhan Bey olmak üzere bizim vatan sevgimizi hiç kimse sorgulayamaz. Bunu da özellikle bu akşam söylemek istiyorum. Bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Tekrar Gökhan Bey’e hoş geldiniz diyorum" dedi.

Mansur Yavaş Athena grubuna sahip çıktı - Gündem - Son Havadis

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiası ile hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker ise Athena grubu hakkında "30 Ağustos’u buruk kutlama. Yunan isimli şarkıcı içinden ‘kültürel olarak biz yendik’ diyordur." İfadelerini kullanan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan için yine peş peşe tweetler atarak “SADAT’la yaptığın çalışmalardan biraz vakit bulunca (daha doğrusu senle uğraşmaya biraz ara verince) gençlere sarmışsın” ifadelerini kullanarak şu anlatımlarda bulundu;

Yunanistan Donanmasını Ege'ye Yığarken Deniz Kuvvetleri'nde 'Cuma' Düzenlemesi Yapıldı... Yunanistan Donanmasını Ege'ye Yığarken Deniz Kuvvetleri'nde 'Cuma' Düzenlemesi Yapıldı...

Athena Kimdir? Athena Biyografisi ve Hayatı | Kral Müzik

1-)Ulan deli nevzat ( tarhan ) sadatla yaptığın çalışmalardan biraz vakit bulunca (daha doğrusu senle uğraşmaya biraz ara verince) gençlere sarmışsın. Uyku uyuyamadığım için beni seninle tanıştıran arkadaşıma senin yanından ayrıldıktan sonra demiştim ki “Oğlum bu adam

2-)…orijinal deli. Bunu nasıl Prof. yapmışlar? Konuşması deliye benziyor (vallahi deli billahi deli)”. Hatta bir şey daha söylemiştim. Bu bölümü lütfen 14 yaşından küçük kardeşlerimiz okumasın. “Ulan bunda şeye sürülecek akıl yok”demiştim. Bak deli nevzat benim cennetmekan…

3-)…hocaların hocası Adnan Ziyalar Hocayla çok sohbetim var. Video çekmeye başlayınca 40 yaşından genç kardeşlerime ve de bizim ekibe (yani ihtiyarlara) anlatacam. Gerçi çok büyük megalomanlık olacak. Ancak ben rahmetli Adnan Ziyalar Hocanın yalancısı olurum.

4-) Lan deli nevzat mitoloji denen şeyi bilir misin? Gençler dikkat çeksin diye mitolojiden bir isim seçmişler. Bunun Türk Yunan davasıyla ne ilgisi var? Deli nevzat seni ilk gördüğüm gün söylediğim şeyi 21 sene sonra gene söylüyorum: Sende s..e sürülecek akıl yok.”