Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT baskını sonrası skandallar bir bir ortaya çıkıyorken vurucu bir çıkış da CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'dan geldi ve FETÖ-SEDAT Bağlantısı açıldı...

Ali Mahir Başarır'ın kürsüden “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yapısını biz değiştirdik” diyen SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi için hala bir tek savcı çıkıp, “sen kimsin?” diyemedi. Hiçbir AKP’li “bu adam kim?” diyemedi! Siz hiç akıllanmayacak mısınız?" sözleri ayakta alkışlanıp sosyal medyada gündem olurken, dikkatler tekrar SADAT-FETÖ bağlantısına ve ilişkilerine çevirildi.

Konuyu en son ve çarpıcı bir şekilde gündeme getirip açıklık kazandıran ise usta kalemlerden gazeteci Timur Soykan'dı. 31 Ocak 2022 tarihli köşe yazısında "Bir şirket düşünün…" cümlesi ile başladığı yazıda birçok bağlantıyı ve amacı da ifşa ediyordu.

PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar

"Bir şirket düşünün… Amacı; İslam devletler birliğini kurmak.         

Şirketin amblemindeki dünya haritasında Müslüman ülkeler yeşil ve Türkiye kırmızıya boyanmış. Üzerinde ‘SADAT, Uluslararası Savunma Danışmanlığı’ yazıyor

SADAT ve düşünce kuruluşu ASSAM’ın (Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi) hedefi ise şöyle: Asya ve Afrika coğrafyasında ‘ASRİKA İslam Devletler Birliği’ni kurmak." şeklinde giriş yaptığı yazısında Timur Soykan şunları anlatıyordu;

FETÖ'nün TSK'ya dönüş planı: SADAT bahaneli kumpasa hazırlanıyorlar

Ersin Eroğlu ve Caner Taşpınar kaleme aldığı Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan ve bugünlerde yine gündem olan, tamamen belgelere dayalı titiz bir inceleme "Gölge Ordu" kitabında da açıklandığı üzere,

* SADAT’ın iktidar ile yakın ilişkisi ve Türkiye’de bir gölge orduya dönüştüğü iddiaları karanlık bir perdenin ardında.

*İktidardan SADAT’a ciddi bir maddi destek var ve belgeli.

*Sedat Peker'in de ifşa videolarında yer aldığı üzere Libya’ya SADAT’ın ÖSO mensuplarını taşıdığı

*SADAT’ı 28 Şubat sürecinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nden irticai faaliyetler nedeniyle ihraç edilen askerlerin kurdu ve 28 Şubat sürecinde 753 subay ve astsubay tasfiye edilerek bunların 243’ünün ‘Fetullah Gülen Tarikatı’nın mensubu olduğu iddia edildi.

*Belgeli olarak SADAT’ın kurucuları arasındaki Haluk Yıldırım, Yusuf Çağlayan ve Mehmet İlhan’ın 28 Şubat’ta TSK’den ihraç nedeni ‘Fetullah Gülen Tarikatı’ mensubu olmalarıydı.

* SADAT’ta eğitmen ya da uzman olan 6 eski askerin ismi de Fetullahçı olduğu için ordudan ihraç edilenler listesinde yer alıyor.

* SADAT’ın ön kuruluşu ASDER’in (Adaleti Savunanlar Derneği) kurucu ve yöneticileri de ihraç edilen Fetullahçılar listesinde. ASDER Kurucu Genel Başkanı Ahmet Alper, ASDER Genel Sekreter Yardımcısı Ferruh Uluca, ASDER Yönetim Kurulu üyeleri Nuri Onay, Kadir Okatan ve Denetleme Kurulu üyesi Coşkun Şabanoğlu ‘Fetullah Gülen Tarikatı’ mensubiyeti nedeniyle TSK’den ihraç edilen isimler.

*SADAT’çıların FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz davalarındaki kumpaslara tam destek verdiği bilinirken SADAT kurucularından ve sözcüsü Mustafa Hacımustafaoğulları, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tutuklandığında verdiği bir röportajda “Başbuğ içerideyse Batı Çalışma Grubu zihniyeti ölmüştür. Atatürkçülük ve laiklik bizim kültürümüzde yoktur.” demişti.

*Ergenekon operasyonları kapsamında İstanbul Poyrazköy’de kazılar yapılıp önceden gömülmüş silahlar bulunurken SAT komandosu Mehmet Emin Koçak polisle işbirliği yapmıştı ki o dönem sık sık ABD’ye gittiği öne sürülen Mehmet Emin Koçak daha sonra SADAT eğitmeni oldu.

*Adnan Tanrıverdi ise 2009 yılında Fetullah Gülen için “Milletin gönlünde yer etmiş Hocaefendi” diye konuşurken Ergenekon ve Balyoz operasyonlarından sonra şöyle yazmıştı: “Darbe dönemi bitmiştir. Hesap verme dönemi başlamıştır.”

*Bu davalarda sahte dijital veriler tespit edilip beraat kararı verildiğinde ise Tanrıverdi ve ekibi tepkiliydi. FETÖ’cü savcı ve hakimlerin açtığı davaların doğru olduğunu savundular.

*SADAT heyeti 7 Mart 2016’da ise 15 Temmuz’dan sonra tutuklanan Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı Korgeneral Salih Ulusoy ile görüşmüş ve sonrasında Tanrıverdi “20 yıl sonra girdiğimiz Genelkurmay Karargahından içimiz rahat olarak ayrılınmıştır. İrtibatımız devam edecektir.” demişti.

Tüm bunların ışığında Gölge Ordu kitabında da belgelerle açıklandığı üzere Cumhur İttifakı bileşeni MHP’nin SADAT konusundaki sessizliği ise SADAT’ın 2011’de hazırladığı anayasa taslağında ‘Türk’ kavramı anayasadan çıkarılmalı. Türkiye federasyon olmalı. 7 bölge özerk olmalı. Anadilde eğitim imkanı sağlanmalı" maddesi nedeni ile merak edilmeye devam ediyor.

Zira Timur Soykan'ın da sorduğu üzere; Cumhur İttifakı HDP üzerinden Millet İttifakı’nı parçalama hamleleri yaparken MHP’nin gölge ordu konusunda hiç ses çıkarmaması ilginç değil mi?

Adnan Tanrıverdi Haberleri | KRT TV