Hakkında suç duyurusunda bulunulan SADAT'ın en çok konuşulan ortağının 26 Haziran’da istifasını sunduğu öğrenildi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısına dayanması sonrası, Sedat Peker'in de "hesaplaşacağız" dediği SADAT'tan gelen son haberler dikkat çekti. Meşhur ortak Mehmet Naci Efe'nin, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği ortaya çıktı.

Devletin silahlarını yurt dışına sattıklarını söylemesi ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Naci Efe, istifa haberleri sonrası yine gündem oldu.

Erdoğan'ın SADAT için söylediği 'Alakam yok' sözlerini, yaşananlar yalanlıyor

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Makine ve Kimya Endüstrisi’nin (MKE) ürettiği silahları SADAT’ın yurtdışına sattığını söyleyen SADAT'ın ortağı Mehmet Naci Efe'nin, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiği haberi SADAT içerisinde de işlerin karıştığı şeklinde yorumlandı.

Bora Erdin'in haberine göre, geçtiğimiz mayıs ayında verdiği bir röportajda “MKE ürettiği ürünleri, yurt dışında müttefik olduğumuz ve ülkemizin izin verdiği ülkelere götürüp satıyoruz” diyerek büyük yankı uyandıran Efe sonrası TBMM KİT Komisyonu’nda geçen haziran ayında konuşan MKE AŞ Genel Müdürü Yasin Akdere ise, “MKE AŞ’nin SADAT ile alışverişi olmamıştır” demişti.

SADAT'ın ortağı: Yurt dışına silah satıyoruz! - Gazikent27 - Son Dakika Haberler

Bununla birlikte, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği TBMM önergesinde SADAT’ın yurtdışı faaliyetlerini gündeme getirerek “SADAT AŞ’ye faaliyetlerini yurtdışında yürütmeleri konusunda dost müttefik ülkelere ya da başka ülkelere sunmak üzere ‘sözlü referans’ oldunuz mu? Ya da ‘referans mektubu’ verdiniz mi?” diye sorması üzerine Çavuşoğlu'nun, bu soru önergesine verdiği tek cümlelik yanıtta, “Konu bakanlığımın görev alanına girmemektedir” ifadeleri ile cevap vermedsi dikkat çekmişti.

Çavuşoğlu, SADAT'ı yalanladı: Şimdi ne olacak?

İddiaların sahibi SADAT ortağı Efe’nin ise 4 Temmuz’da istifa ettiği ortaya çıktı. Mehmet Naci Efe şirkete 26 Haziran’da istifasını sundu ancak resmi olarak ise istifası 4 Temmuz’da kabul edildi.