Sadece 5 dakikada 300 bin lira hesaba yatıyor! Devlet kesenin ağzını açtı, kalem kalem destekler açıklandı! İşte iş kurmak ve işini büyütmek isteyenler için verilen KOSGEB destekleri…

Sadece 5 dakikada 300 bin lira hesaba yatıyor! Devlet kesenin ağzını açtı, kalem kalem destekler açıklandı! Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen, finansal krizler nedeniyle iş kurmayan ya da işini büyütemeyen vatandaşlar için yeni devlet destekleri peş peşe açıklanıyor. Özellikle KOSGEB tarafından sağlanan düşük faizli kredi ve hibe desteği vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. KOSGEB yeni açıkladığı destekle beraber vatandaşlara 300 binden fazla anında para verecek. Özellikle başarılı iş planı olanların bu ödemelere göz atmasında fayda var. İşte KOSGEB geri ödemesiz ve düşük faizli destekler ve aranan şartlar…

KOSGEB hem yeni iş kurmak hem de işini büyütmek isteyen vatandaşlara sadece dakikalar içinde nakit destek sağlamaya devam ediyor. Yeni girişimci uygulamasına katılanlara 6 farklı kalemde KOSGEB desteği veriliyor. Yapmanız gereken tek şey ise başarılı bir iş planı oluşturmak ve ardından da başvuru işlemlerini tamamlamak bu sayede 300 binden fazla destek ödemesi alabilirsiniz. Özellikle İş Planı Ödülü Destek Programı ile 100 bin liraya varan ödemeyi sadece 5 dakika içinde almak mümkün.

sadece-5-dakikada-300-bin-lira-hesaba-yatiyor-devlet-kesenin-agzini-acti-kalem-kalem-destekler-a-4

KOSGEB GİRİŞİMCİLİĞİ DESTEKLEME PROGRAMI

KOSGEB tarafından başlatılan yeni Geleneksel Girişimci Destek Programı kapsamında 65 bin lira nakit destekten hemen yaralanmak mümkün. Bunun yanında İleri Girişimci Destek Programı kapsamında 365 bin liraya kadar da ayrı bir ödeme yapılıyor.

3 AYRI DESTEK DE AR-GE’YE

KOSGEB, 3 ayrı destek programı da AR-GE için yürütüyor. Başvuru yapanlara Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon projelerine 750 bin lira ödeme yapılırken, KOBİ Teknoyatırım- KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım ile Stratejik Ürün Destek programlarına ise 6'şar milyon lira destek ödemesi veriiyor.

sadece-5-dakikada-300-bin-lira-hesaba-yatiyor-devlet-kesenin-agzini-acti-kalem-kalem-destekler-a-2

İŞİNİ BÜYÜTMEK İSTEYENLERE BÜYÜK FIRSAT

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

KOSGEB işini büyütmek isteyenler için de 5 ayrı program sunuyor. İşletme Geliştirme Destek Programı ile 480 bin düşük faizli destek almak mümkün olurken, İşbirliği Destek Programı ile 10 milyon, KOBİGELKOBİ Gelişim Destek Programı ile 1 milyon liraya kadar nakit destek ödemesi alınabiliyor. Bunlarla da yetinmeyen KOSGEB, yurt dışına açılmak isteyen KOBİ’lere de önemli fırsatlar sağlıyor. Yurt Dışı Pazar Destek Programı ile 300 bin liraya kadar, Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı ile 60 bin dolara kadar ödeme alabilirsiniz. Finansal sorun yaşayan KOBİ’lere de yine KOSGEB’den güzel haber verildi. Özellikle koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen ve krizde olan küçük ve orta ölçekli işletmeler başvuru yapmaları halinde hemen KOSGEB’den 500 bin liraya varan finansal sorununu çözecek destek ödemesi alabilir.