Daha önce ABD ekonomisinin zayıflığının bir sonucu olarak Bitcoin’in 2021’de 50.000 doları geçeceğini başarılı bir şekilde tahmin eden Robert Kiyosaki, yaşadığımız çöküşün, Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmak için bir fırsat sunduğunu anlatıyor.

Dünyayı uyaran isimlerden birisi de Robert Kiyosaki oldu. İşadamı ve kişisel finans kitabı “ Zengin Baba Yoksul Baba ”nın yazarı Robert Kiyosaki, Bitcoin dahil olmak üzere çeşitli yatırım varlıklarını etkileyecek bir senaryo olan, önemli bir piyasa çöküş ve depresyon konusunda önemli uyarılarda bulundu.

unlu-yatirimci-robert-kiyosaki-cinin-son-hamlesi-hakkinda-konustu

Robert Kiyosaki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaşanan çöküşün Federal Rezerv ve Başkan Joe Biden yönetimi tarafından başlatılan ve devam ederse ‘sahte enflasyon’ tarafından tetikleneceğini iddia ederek, bununla birlikte, çöküşün Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapmak için mükemmel bir fırsat sunduğunu söyledi. Ancak yatırımcıları mevcut enflasyona karşı dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

“FED ve Biden ‘sahte enflasyonu’ zorluyor. Kaza ve Depresyon geliyor. Altın, gümüş, Bitcoin, emlak da çökecek. Çöküşten sonra daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, gayrimenkul almaya hazırlanın. ‘Sahte enflasyon’ çöküşlerinden sonra, daha zengin olma zamanı. Farkında ol. Dikkatli ol” diyen Kiyosaki de tüm dünyanın merakla beklediği Fed görüşmelerine işaret ediyor.

kiyosaki-2

Bilindiği üzere ABD şu anda tarihi enflasyon seviyeleri ile boğuşuyor ve ortam, altın ve Bitcoin arasındaki enflasyona karşı ideal korunma konusundaki tartışmayı yeniden gündeme getirmiş durumda.  Enflasyonun ortasında altın fiyatları yükselirken Bitcoin ise yüksek gel-gitler yaşadı. Ancak Robert Kiyosaki, daha önce varlığın büyük ölçüde test edilmediğini ve önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 1,2 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ünlü yatırımcı tercihini Bitcoin, gümüş ve altın üzerine yaptığını belirterek durumu anlatıyor.

Daha önce Robert Kiyosaki, ABD ekonomisinin zayıflığının bir sonucu olarak Bitcoin’in 2021’de 50.000 doları geçeceğini başarılı bir şekilde tahmin etmişti ve şimdi anlattıkları ile yaşanılan veriler potansiyel olarak Bitcoin yatırımcılarının fiyat düşüşünden yararlanarak varlığı biriktirdiğini gösteriyor.

Kiyosaki, yaklaşık 10 gün önce de yine Twitter’da, bir kez daha dünya tarihinin en büyük krizinin gelmekte olduğunu söylemiş ve “Dünya tarihinin en büyük balonu gittikçe şişiyor. Tarihin en büyük çöküşü geliyor. Daha çok altın ve gümüş alın. Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum. Zengin olmak için en iyi dönem krizlerdir” diyerek eklemişti.

“Büyük krizlere en iyi şekilde hazırlanmak için en iyi zaman, o krizin öncesidir. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Burada iyi haber, zengin olmak için, en iyi zamanın kriz dönemi olduğudur. Kötü haber ise, bu kriz uzun zaman sürecek. Hala alabiliyorken, daha çok altın, gümüş ve Bitcoin alın. Kendinize iyi bakın” diyerek açıklamalarını sonlandıran Kiyosaki, çözümü bitcoin, altın ve gümüşte görüyor.