Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Yeni Açıklamalar: Gece Yasak...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından hemen sonra gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de bir süredir vaka sayısının arttığını ve 10 vakadan 4 tanesinin İstanbul'da olduğunu açıklayan Koca, İstanbul'da yoğun bakım dolulu

Gündem 28.10.2020 - 20:47 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından hemen sonra gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de bir süredir vaka sayısının arttığını ve 10 vakadan 4 tanesinin İstanbul'da olduğunu açıklayan Koca, İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranının %66 olduğunu açıkladı.

İstanbul'da vaka sayılarının giderek artması karşısında Bilim Kurulu tarafından bazı öneriler aldıklarını, gece 12'den itibaren müzikli yayınların yasaklanması ile ilgili önerinin uzmanlarca daha erkene çekilmesi uyarısı olduğunu belirten Koca, "bununla ilgili Bilim Kurulu'nda öneriler gündeme geldi" dedi.

İstanbul için şu an herhangi bir yasak düşünmediklerini, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun durumunun bugün itibariyle daha iyi olduğunu ve ateşinin geçtiğini doğrulayan Bakan Koca, "şimdilik İstanbul için yasak yok" açıklamasında bulundu..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@