Türkiye'de sağlık sistemi adeta bir çöküş yaşarken, sağlık çalışanları ayrı, hastalar ayrı mağduriyet yaşarken Sağlık Bakanı Koca sosyal medya platformu Twitter'dan tepki çeken b

“Bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi”  diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu açıklaması ile önce tepkiye sonrada istifa edeceği iddialarına neden oldu.

Rafael Sadi Ve Diploma Yine Arşivlere Takıldı! "Siyonist İsrailli Bir MOSSAD Ajanı" Dendi! Sadi Gerçekte Kim? Rafael Sadi Ve Diploma Yine Arşivlere Takıldı! "Siyonist İsrailli Bir MOSSAD Ajanı" Dendi! Sadi Gerçekte Kim?

Sağlık çalışanlarının ek ödeme ve özlük haklarını düzenleyen yeni ek ödeme yönetmeliğine tepkiler sürüyor. Performans sisteminin kaldırıldığı, ödül ve teşvik esaslı uygulamaya geçilen yeni yönetmeliğin iş barışını da bozacağını belirten sağlıkçılar “Bakan Fahrettin Koca 'Bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi' diye tweet atarak aslında döner sermaye/performans sistemi ile kamu hastanelerini birer ticari işletmeye dönüştüren politikasının fişinin çekilerek iflas ettiğini de itiraf etmiş oldu” dedi.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İSTİFA ETTİ Mİ? FAHRETTİN KOCA İSTİFA MI EDİYOR? SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA "İSTİFA EDECEK" DENDİ!

Fahrettin Koca istifa mı edecek?

Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından “Bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi” demişti ki hekimlere göre bu açıklama, iktidarın hastaneleri birer ticarethaneye dönüştüren politikasının fişinin çekilerek iflasının itirafı oldu ve sosyal medyadan yapılan bu açıklama geniş bir yankı uyandırdı.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İSTİFA ETTİ Mİ? FAHRETTİN KOCA İSTİFA MI EDİYOR? SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA "İSTİFA EDECEK" DENDİ!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Genel Merkezi Yönetim Kurulu ise, yeni yönetmeliğe ilişkin yaptığı açıklamada,özetle şu ifadelere yer vedi;
"Yönetmelik, birkaç bürokratın inisiyatifi ile yüzbinlerce sağlık emekçisi ve aileleri ile birlikte milyonlarca kişi adına tek taraflı olarak antidemokratik bir yöntemle hazırlanmıştır. Teşvik kavramı ile ne ifade edilmektedir? Teşvik edilecek olan ağır ve tehlikeli işler kapsamında olan sağlık hizmetlerini yürüten emekçileri daha fazla angarya çalıştırma ve kölelik koşulları mıdır? Aynı zamanda torpilin, kayırmanın önünü açacaktır. Yönetmeliğin tüm maddeleri kapsamlı değerlendirilecek olup hukuka aykırı maddeler için hukuk mücadelesi de yürütülecektir. Yine yoksulluk sınırı üzerinde emekliliğe yansıyan temel ücret mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecektir."

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA İSTİFA ETTİ Mİ? FAHRETTİN KOCA İSTİFA MI EDİYOR? SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA "İSTİFA EDECEK" DENDİ!

Sağlık Bakanı Koca: Vaka sayısı 40 kat, hastane yükü ise 3 kat arttı - 19.07.2022, Sputnik Türkiye

Bu arada Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç ise Sağlık Bakanı Koca'nın sosyal medya hesabından paylaştığı ‘Bitkisel hayatta olan performans sisteminin fişi çekildi’ tweetine dikkat çekerek “Performans/döner sermaye ile sağlık sisteminin döndürülemeyeceğini itiraf eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istifa mı edecek?” diye sordu.