Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından 12 18 Şubat arasında illere göre koronavirüs haftalık vaka sayısını paylaştı. Son dakika açıklamasına göre İstanbul'da 100 binde kişide görülen kovid-19 vaka sayısı 617,50 olurken Ankara'da 1216,82, İzmir’de ise 776,25 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 18 Şubat arasında illere göre koronavirüs haftalık vaka sayısını sosyal medya hesabından paylaştı. Geçtiğimiz hafta düzenlenecek olan bilim Kurulu toplantısında maske konusunun ele alınması ve kuralların esnetilmesi gündeme gelmişti. Ancak Rusya Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında bilim kurulu toplantısı bu haftaya ertelendi. Bu hafta yapılacak olan toplantı öncesinde yeni güncel haritayı paylaşan Bakan Koca, "12-18 Şubat arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Bilgiler, haftalık İnsidans haritasında." notunu düştü.

İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi! İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi!

saglik-bakanligi-il-il-haftalik-vaka-sayilari-aciklandi-maskelerin-atilmasi-icin-son-guncel-hari-3-1

Vaka sayısı en çok artan iller

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yayınladığı haritaya göre 12-18 Şubat haftasında vaka yoğunluğu bir önceki haftayı oranla en çok artan iller belli oldu. Vaka sayısı en çok yükselen iller sırasıyla Amasya, Kırşehir, Aksaray, Denizli, Yozgat, Çorum, Samsun, Tunceli, Eskişehir ve Artvin oldu. Bu illerde yaşayan vatandaşların tedbirleri biraz daha sıkı uygulamaları gerekiyor.

saglik-bakanligi-il-il-haftalik-vaka-sayilari-aciklandi-maskelerin-atilmasi-icin-son-guncel-hari-3

Maske kararları bu hafta görüşülecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Bilim Kurulu toplantısında maske kararlarının ele alınacağını ve ilerleyen günlerde maskelerin çıkabileceğini söylemişti. Ancak geçtiğimiz hafta başlayan Rusya Ukrayna Savaşı nedeniyle bilim kurulu toplantısı ertelenmişti. Bu hafta yapılacak olan bilim Kurulu toplantısında açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırılması, testi pozitif çıkanlara karantina yerine maske tanıtıma zorunluluğu getirilmesi gibi konular ele alınacak. Yapılacak olan bilim kurulu toplantısı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın önemli açıklamalar yapması bekleniyor.