Sağlık Bakanlığı, uzman yardımcısı alanında 25 personel alacağını açıkladı. Başvuru şartları ve son başvuru günü 7 Kasım olarak duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı KPSS puan şartlı 25 uzman yardımcısı alacağını duyurdu. Duyuruda ek olarak belirli şartlara yer verildi. 7 Kasım'a kadar sürecek başvurular için detaylar aşağıda yer almaktadır... 

25 Uzman Yardımcısı İş İlanı Başvuru Tarihleri

Sağlık Bakanlığı, genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan kadrolara toplam 25 sağlık uzman yardımcısı atanması için özel yarışma sınavı düzenleyeceğini duyurdu. Adayların 01 Kasım 2023 Çarşamba günü başlayan ve 07 Kasım 2023 Salı günü sona erecek başvuru sürecine dikkat etmeleri gerekmektedir. Sınav, 06 - 11 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak ve adayların sınav yerlerinde en az yarım saat önce hazır olmaları önem taşıyor.

KPSS ve Diğer Şartlar

Başvuru için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, belirli bir yaş sınırının altında olmaları ve KPSS'den belirli bir puan almaları gerekiyor. Ayrıca, belirli üniversite bölümlerinden mezun olmaları veya mezun olacaklarına dair belge sağlamaları bekleniyor. Sınav, sözlü olarak yapılacak ve adaylar devlet memurluğu kanununda belirtilen birçok farklı özellik açısından değerlendirilecek.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

işşartları

Sınav sonucunda başarılı olan adaylar, Sağlık Bakanlığı'nın internet sitesinden ve Kariyer Kapısı platformundan ilan edilecek. Sınav sonuçlarına itirazlar, ilan tarihinden itibaren beş gün içinde yapılabilecek. Başarılı adayların atama işlemleri, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek ve geçerli bir mazereti olmadan atama sonrası görevine başlamayanların atamaları iptal edilecektir.