BioNTech'te 3'üncü doz aşı olacak mı? BioNTech'te 3'üncü doz aşı ne zaman olacak? Sağlık Bakanlığı son dakika kararı ve flaş gelişmeler haberimizde…

Sağlık Bakanlığı son dakika kararı merakla araştırılıyor. BioNTech'te 3'üncü doz aşı olacak mı sorusunun yanıtı son günlerde en çok sorulan sorular arasında yer alıyordu. Özellikle İsrail'in 3. doz aşı zorunlu tutması sonrasında bu sorunun yanıtı yeniden gündeme geldi. Peki Türkiye'de BioNTech aşı olanlar 3'ü de aşı olacak mı? BioNTech'te 3. doz aşı ne zaman yapılacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken aşılamada ülkemizde hız kesmeden sürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla illerdeki aşı durumunu yayınlıyor. Bunun yanında hala aşı olmayan vatandaşlar için de çağrılar devam ediyor. Ancak Son Günlerin en önemli tartışma konusu 3 doz aşı oldu. BioNTech aşısı olanlar 3. doz aşı olacak mı sorusunun yanıtı arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bu konuda Sağlık Bakanlığından flaş bir açıklama geldi. Peki BioNTech olanlar 3. doz olacak mı? BioNTech'te 3. doz ne zaman olacak?

BİONTECH'TE 3. DOZ ZORUNLU OLACAK MI?

BioNTech'te 3. doz zorunlu olacak mı sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Özellikle İsrail'de iki doz BioNTech aşısının yeterli gelmediği kanaatine varılarak 3. Doz aşılamanın zorunlu hale getirilmesi sonrasında Tüm Dünya bu sorunun yanıtını bulmaya çalışıyor. Daha önce yapılan açıklamalarda BioNTech aşısının 2 dozunun tüm varyantları için yeterli olduğu ifade edilmişti. Ancak İsrail'de yapılan antikor ölçümleri sonucunda iki doz aşının koruyuculuğunun düştüğü ifade ediliyor.

saglik-bakanligi-son-dakika-karari-biontechte-3uncu-doz-asi-olacak-mi-ne-zaman-olacak-2

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN FLAŞ 3. DOZ KARARI

Şimdi Türkiye'de de üçüncü doz tartışmaları başladı. Sağlık Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre milyonlarca vatandaşa antikor ölçümü yapıldıktan sonra 3. doz aşılamanın gerekli olup olmadığına karar verilecek. Sağlık Bakanlığı'nın bu yönde çalışmalarının başladığı öğrenildi.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

3. DOZ AŞI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı tarafından antikor ölçümü çalışmalarına hız verirken 3. doz aşının ne zaman alınacağı konusunda ise henüz kesin bir tarih bulunmuyor. Bu yönde titiz bir çalışma yürüten bakanlık milyonlarca vatandaşın antikor seviyesini ölçtü. Yapılan çalışmaların sonuçları ortaya çıktıktan sonra tarihi ile ilgili veriler de netleşmiş olacak. Kişilerin bağışıklık durumuna göre üçüncü doz aşılamanın olabileceği konuşuluyor.