Sağlık Bakanlığı, 12 bin sözleşmeli personel alacağını açıklamıştı. Duyuru sonrası binlerce kişi 1-7 Aralık tarihleri arasında başvurularını yapmış ve sonuçlarını beklemeye koyulmuştu.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!
Sağlık Bakanlığı, 12 bin sözleşmeli personel alacağını açıklamıştı. Duyuru sonrası binlerce kişi 1-7 Aralık tarihleri arasında başvurularını yapmış ve sonuçlarını beklemeye koyulmuştu. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları belli oldu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sözleşmeli personel olmak için başvuru yapan adayların sonuçlara nereden ulaşabileceğini de açıkladı.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları nereden öğrenilecek?


Peki Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları nereden öğrenilecek? Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar "sonuc.osym.gov.tr" adresine giderek şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme girecek ve sonuçları öğrenecek. Heyecanla sonuçları bekleyen adaylar, sonuç sorgulama sayfasına giderek, işe alınıp alınmadıklarını öğrenebilecek. İstihdam edilen 12 bin personelden 7 bininin hemşire, 2 bin 864'ünün sağlık teknisyeni ve 1700'ünün ebe olduğu bildirildi.ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçlarının belli olduğunu duyurdu. Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "KPSS 2020/14 Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları" haberini "Hayırlı olsun" dileğiyle paylaştı.