Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Gündem

19 Kasım 2020 Perşembe 13:21:38

Son Güncelleme: 19/11/2020 13:21:49

İki haftaya daha sıkı tedbirler gelebilir! Korona tedbirleri artıyor mu?

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber yarın uygulamaya konulacak tedbirler daha da sertleşebilir. Bilim Kurulu üyesi olan Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, salgının seyri değişmezse 2 hafta sonra kısıtlamaların artabileceğini belirtti.

Önü bir türlü alınamayan koronavirüs salgını yarın akşam (20 Kasım) Cuma günü uygulamaya konulacak tedbirlerle durdurulmaya çalışılacak. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri neticesinde alınan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı tedbirler arasında, hafta sonu sokağa 22.00-10.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı da bulunuyor.

2 hafta sonra yeniden ele alınacak

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olan Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, bu kısıtlamaların hep bu seviyede kalmayabileceğini söyledi. Uygulanan kısıtlamaların 2 hafta sonra yeniden görüşüleceğini kaydeden Kayıpmaz, hasta sayısının artması durumunda daha sıkı tedbirler alınacağını kaydetti.

Tam kapanma gelebilir mi?

Özellikle kış aylarında insanların kapalı alanlara doluşmasının virüsün bulaşma riskini artırdığını kaydeden Kayıpmaz, restoranlarda son zamanlarda yaşanan yoğunluğa değindi. Artık misafirliğe de gidilmemesi gerektiğini kaydeden Kayıpmaz, misafir de kabul edilmemesinin doğru olacağını aktardı. 2 boyunca tamamen kapananın sorunu çözmeyeceğini aktaran Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, açılma gerçekleşince yeniden aynı durumun yaşanacağını aktardı. Bu kısır döngüden kurtulmanın zor olduğunu aktaran Kayıpmaz, değişik alternatiflerin görüşüldüğünü ifade etti.

Kış aylarında alarm durumuna geçilecek!

Özellikle kış geldiği zaman ciddi bir alarm durumu yaşanacağını aktaran Kayıpmaz, hastane kapasitelerinin dolma ihtimalinin olduğunu söyledi. Kayıpmaz, büyük şehirlerde salgının çok fazla yayıldığını ve böyle giderse tam kapatmanın da masaya yatırılabileceğini dile getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı