AstraZeneca'da ölümler artıyor!

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen AstraZeneca aşısı ile ilgili tartışmalar sürüyor, şüphe ve kaygılar her geçen gün daha da artıyor. Yaklaşık iki hafta önce Norveç'te AstraZeneca aşısı uygulanan çok sayıda genç rahatsızlanarak hastanelere kaldırıldı.

AstraZeneca'da ölümler artıyor!
Yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen AstraZeneca aşısı ile ilgili tartışmalar sürüyor, şüphe ve kaygılar her geçen gün daha da artıyor.

Yaklaşık iki hafta önce Norveç'te AstraZeneca aşısı uygulanan çok sayıda genç rahatsızlanarak hastanelere kaldırıldı. Hastanelere getirilen gençlerden bazıları ise yaşamını yitirdi.


Ölümler sonrası karar!


Norveç'te AstraZeneca aşısının kullanımının askıya alınması kararlaştırıldı. Yetkililer, AstraZeneca aşısının akıbeti ile ilgili yapılacak değerlendirmelerin ardından verilecek kararın daha sonra açıklanacağını bildirdi.20'yi aşkın ülke, AstraZeneca aşılarının kullanımını askıya alan kararlar vermişti. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ/WHO) ve EMA'dan (Avrupa İlaç Kurumu) yapılan açıklamalarla bazı ülkeler yeniden aşı uygulama programına AstraZeneca aşılarını dâhil etseler de kamuoyunda tartışmaların önüne geçilemiyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 19:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER