Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Sağlık

9 Kasım 2020 Pazartesi 17:52:34

Coronavirüs Aşısı Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek? – Pfizer’den Açıklama!

Pfizer’in coronavirüs aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Pfizer ve Alman ortağı BioNTech’in %90 oranında başarılı olduğu açıklanan coronavirüs aşısı hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Coronavirüs aşısının kısa süre içerisinde çıkıp çıkmayacağı konusunda merak hakim olsa da bazı uzmanlar şimdiden aşının ömür boyu koruyucu olmamasının soru işaretleri yarattığına değindi.

Aşının 1 yıl veya daha fazla koruyucu olmasının aşılama konusunda bazı sorunlara neden olabileceği, coronavirüs salgınının özellikle her yıl aşılama için yeterli doz üretimi ve maliyetler açısından nasıl karşılanacağı bugünden merak konusu oldu.

Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Pfizer’in aşısının FDA’dan acil olarak onay almak için çalışmalara hızla devam edeceği belirtiliyor. Ancak yan etkilerin görülmese bile gelecek testlerde yan etkilerin ortaya çıkabileceği ve bu nedenle testlerin devam ettiği belirtiliyor. Aşının Türkiye gibi birçok ülkeye ne zaman gideceği bilinmezken, bazı ülkeler şimdiden sipariş vererek aşıyı vatandaşlarına hızla ulaştırmak için hazırlık yaptı.

Türkiye’nin sipariş verip vermediği konusunda ise bilgi yok ve aşının teslim tarihi hakkında Türkiye için net açıklama bulunmuyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı